Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

IVUS/FFR i OCT

Inwazyjne metody diagnostyczne pozwalające na jakościową i ilościową ocenę rozległości zmian miażdżycowych w tętnicach wieńcowych, które dostarczają istotnych informacji w planowaniu i optymalizacji leczenia:

1. IVUS – ultrasonografia wewnątrznaczyniowa (intravascular ultrasound)
IVUS to wewnątrznaczyniowe badanie USG. Przez tętnicę udową lub tętnicę przedramienia do serca wprowadza się cewnik, a następnie specjalną minigłowicę ultrasonograficzną.
Dzięki temu następuje dokładne uwidocznienie wnętrza tętnicy, co daje możliwość oceny budowy ściany naczynia wieńcowego, oceny struktury i rozległości blaszki miażdżycowej oraz dokładniejszą identyfikację ewentualnego rozwarstwienia. Badanie pozwala na wybranie i podjęcie najwłaściwszego postępowania terapeutycznego.

2. OCT – wewnątrznaczyniowa optyczna tomografia koherentna (optical coherence tomography).
Pozwala na dokładną analizę składu blaszki miażdżycowej w poszczególnych przekrojach.

3. FFR – pomiar cząstkowej rezerwy wieńcowej (ang. fractional flow reserve)
To nowoczesna i bardzo dokładna metoda oceny stopnia zwężenia tętnic wieńcowych. Polega na wprowadzeniu poprzez cewnik do tętnicy wieńcowej serca specjalnego, jednorazowego użytku, mikroczujnika ciśnieniowego. Po aplikacji pewnych leków oraz pomiarach, pozwala w najdokładniejszy sposób zmierzyć stopień zwężenia naczynia wieńcowego.
Metoda ta ma szczególne zastosowanie w niektórych przypadkach choroby wieńcowej wielonaczyniowej (zwężenia wielu naczyń). Dzięki niej, w wielu przypadkach, pacjent może uniknąć leczenia inwazyjnego (PCI, CABG), poddając się równie skutecznej terapii farmakologicznej stabilizującej proces miażdżycy.

Usługa realizowana jest w następujących placówkach:

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku-Białej

W klinice przeprowadzane jest szerokie spektrum zabiegów kardiochirurgicznych – od operacji klasycznych, poprzez zabiegi małoinwazyjne z wykorzystaniem techniki endowizyjnej, a kończąc na operacjach opartych o innowacyjną technologię sali operacyjnej hybrydowej.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca III Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii

PAKS w Dąbrowie Górniczej powstał, aby sprostać wyzwaniom kardiologicznym i nieść jak najszybciej pomoc pacjentom w Zagłębiu Dąbrowskim i jego okolicach.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowe w Kędzierzynie-Koźlu

Klinika umożliwia dostęp do nowoczesnych usług medycznych, przyczyniając się do poprawy skuteczności terapii schorzeń kardiologicznych. Zabiegi ratujące ludzkie życie są wykonywane w klinice przez całą dobę (dyżury 24-godzinne).

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowe w Mielcu

PAKS w Mielcu został utworzony w 2006 r. w należącym do miasta Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. W Klinice wykonuje się zabiegi planowe oparte na jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy naczyń wieńcowych.

Małopolskie Centrum Sercowo-Naczyniowe PAKS

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca PAKS Małopolskie Centrum Sercowo Naczyniowe w Chrzanowie to jeden z pierwszych ośrodków w Polsce, w obrębie którego umieszczono oddział kardiologii inwazyjnej, chirurgii naczyniowej oraz pracownię rezonansu magnetycznego.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca X Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Elektrofizjologii i Elektrostymulacji

PAKS w Tychach zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorych z zaburzeniami rytmu serca przy zastosowaniu elektrofizjologii i elektrostymulacji – czyli zabiegów elektrofizjologicznych, pozwalających zidentyfikować i leczyć interwencyjnie chorych z groźnymi arytmiami.

XII Oddział Kardiologiczny PAKS w Bełchatowie

PAKS w Bełchatowie umożliwia dostęp do nowoczesnych usług medycznych, przyczyniając się do poprawy skuteczności terapii schorzeń kardiologicznych. Lokalizacja pozwala skrócić czas transportu chorych w regionie Polski centralnej do leczenia zabiegowego, co ma podstawowe znaczenie dla wyników leczenia chorób serca.

Zgierskie Centrum Kardiologii Med-Pro Polsko-Amerykańskich Klinik Serca

PAKS w Zgierzu zapewnia pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych, w tym do leczenia niechirurgicznymi technikami przezskórnymi. W ramach oddziału realizowany jest program leczenia świeżego zawału i niestabilnej choroby wieńcowej.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowe w Augustowie

PAKS w Augustowie specjalizuje się przeprowadzaniu zabiegów z zakresu kardiologii, radiologii zabiegowej, elektrofizjologii i elektroterapii, rehabilitacji kardiologicznej.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowe w Suwałkach

PAKS w Suwałkach wyposażony jest w 14 łóżek (w tym łóżka intensywnego nadzoru kardiologicznego). Wszystkie łóżka pacjentów na Oddziale Kardiologii podłączone są do centralnego systemu 24-godzinnego monitorowania parametrów życiowych, znajdującego się w Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Pacjenci przyjmowani są na Oddział na postawie skierowania na zabieg planowy oraz w trybie nagłym – ostry zespół wieńcowy.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity