function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

Badania kliniczne


Badania kliniczne prowadzone w ośrodkach Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca

 

Pacjenci poradni specjalistycznych oraz przebywający na naszych oddziałach są objęci opieką medyczną najlepszych specjalistów z dziedziny kardiologii. Nasz personel nieustannie się kształci i rozwija swoją wiedzę praktyczną oraz teoretyczną, szczególnie w zakresie najnowszych technologii medycznych, uczestniczy również w licznych projektach naukowych.

 

Jednym z segmentów badań naukowych są badania kliniczne, których celem jest polepszenie jakości i komfortu życia pacjentów.

 

Badania kliniczne prowadzone w naszych placówkach dają szansę pacjentom na korzystanie z najnowocześniejszych terapii , dostarczanych przez największych i zaawansowanych technologicznie producentów z całego świata.

 

Udział w badaniu klinicznych jest dobrowolny, każdy pacjent może skonsultować swój udział w badaniu klinicznym z rodziną oraz omówić z  lekarzem prowadzącym. Pacjent ma też prawo w każdym momencie zrezygnować z udziału w badaniu bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

 

Korzyści dla pacjentów biorących udział w badaniu

 

Pacjenci będący częścią badania klinicznego zyskują dostęp do darmowej opieki lekarskiej z zakresu prowadzonego badania wykraczający ponad standardowe leczenie oferowane przez NFZ.  Opieką medyczną objęty jest  przez cały okres trwania badania które często trwają wiele lat zyskując przy tym dostęp do niezbędnych badań laboratoryjnych, diagnostycznych oraz leków. W razie pogorszenia stanu zdrowia możliwa jest także pilna konsultacja medyczna.

 

Bezpieczeństwo w badaniach klinicznych

 

Pacjenci włączani do badania klinicznego kwalifikowani są według ściśle określonych kryteriów. Pozwala to na bezpieczny udział w badaniu. Bezpieczeństwo pacjentów jest elementem nadrzędnym i priorytetowym dla całego zespołu jak i osób realizujących badanie, a sam proces realizacji  badania poddawany  ścisłej kontroli jednostek państwowych oraz audytorów.

 

Koszty

 

Pacjent biorący udział w badaniu nie ponosi żadnych kosztów związanych z udziałem w badaniu. Ma prawo otrzymać rekompensatę poniesionych kosztów dojazdu oraz noclegu związanych z udziałem w badaniu.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w badaniach klinicznych to więcej informacji na temat badań prowadzonych w ośrodku posiada Państwa lekarz prowadzący.

 

Zapraszamy również do kontaktu pod adresem [email protected]

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity