function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

wszczepienie / wymiana układu z funkcją resynchronizującą serca (CRT)

CRT Stymulator resynchronizujący to urządzenie, którego zadaniem jest przywrócenie synchronii skurczu serca. Synchronia ta polega na równoczesnym kurczeniu się wszystkich ścian serca. W uszkodzonym sercu część komory kurczy się z opóźnieniem. Aby osiągnąć ten cel, stymulator resynchronizujący wysyła impulsy elektryczne równocześnie do obydwu komór serca, przywracając ich harmonijną współpracę. W następstwie tego, serce zaczyna kurczyć się w sposób optymalny, wyrzucając więcej krwi i przeznaczając na to mniej energii. Bardziej efektywna praca serca powoduje poprawę samopoczucia pacjenta i zmniejsza ryzyko powikłań niewydolności serca. Terapię resynchronizującą (wszczepienie CRT) stosuje się u chorych, u których pomimo stosowania leków, utrzymują się objawy niewydolności serca (duszność, obrzęki), mają niską frakcję wyrzutową lewej komory i późno pobudzaną część komory (dyssynchronia). Stymulator resynchronizujący to „młodszy brat” standardowego rozrusznika serca – obydwa urządzenia są zbudowane dość podobnie, a cechą wyróżniającą CRT jest dodatkowa elektroda dostarczająca impulsy do drugiej komory. Chociaż nie jest to jego głównym zadaniem, stymulator resynchronizujący działa w razie potrzeby jak „zwykły” rozrusznik, nie pozwalając na zbytnie zwolnienie pracy serca. Wszczepia się go jednak z innych powodów (i u innych pacjentów) niż standardowy rozrusznik. Ma on poprawiać funkcję skurczową serca, a nie tylko chronić przed zbyt wolną jego akcją.

Usługa realizowana jest w następujących placówkach:

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca I Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Niewydolności Serca w Ustroniu

Szpital PAKS w Ustroniu specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób serca nowoczesnymi metodami małoinwazyjnymi.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca III Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii

PAKS w Dąbrowie Górniczej powstał, aby sprostać wyzwaniom kardiologicznym i nieść jak najszybciej pomoc pacjentom w Zagłębiu Dąbrowskim i jego okolicach.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowe w Kędzierzynie-Koźlu

Klinika umożliwia dostęp do nowoczesnych usług medycznych, przyczyniając się do poprawy skuteczności terapii schorzeń kardiologicznych. Zabiegi ratujące ludzkie życie są wykonywane w klinice przez całą dobę (dyżury 24-godzinne).

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowe w Mielcu

PAKS w Mielcu został utworzony w 2006 r. w należącym do miasta Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. W Klinice wykonuje się zabiegi planowe oparte na jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy naczyń wieńcowych.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowe w Nysie

Nyskie Centrum Sercowo-Naczyniowe jest placówką utworzoną w ramach sieci Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, co gwarantuje powielenie skutecznego i sprawdzonego modelu organizacji leczenia chorych.  Z uwagi na swoją lokalizację klinika od 2009 roku poprawia dostępność leczenia inwazyjnego dla ponad 200 tys. mieszkańców powiatu nyskiego oraz sąsiednich. Skróceniu ulega czas transportu do ośrodka, co bezpośrednio przekłada się na

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca X Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Elektrofizjologii i Elektrostymulacji w Tychach

PAKS w Tychach zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorych z zaburzeniami rytmu serca przy zastosowaniu elektrofizjologii i elektrostymulacji – czyli zabiegów elektrofizjologicznych, pozwalających zidentyfikować i leczyć interwencyjnie chorych z groźnymi arytmiami.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w Bełchatowie

PAKS w Bełchatowie umożliwia dostęp do nowoczesnych usług medycznych, przyczyniając się do poprawy skuteczności terapii schorzeń kardiologicznych. Lokalizacja pozwala skrócić czas transportu chorych w regionie Polski centralnej do leczenia zabiegowego, co ma podstawowe znaczenie dla wyników leczenia chorób serca.

Zgierskie Centrum Kardiologii Med-Pro Polsko-Amerykańskich Klinik Serca

PAKS w Zgierzu zapewnia pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych, w tym do leczenia niechirurgicznymi technikami przezskórnymi. W ramach oddziału realizowany jest program leczenia świeżego zawału i niestabilnej choroby wieńcowej.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowe w Augustowie

PAKS w Augustowie specjalizuje się przeprowadzaniu zabiegów z zakresu kardiologii, radiologii zabiegowej, elektrofizjologii i elektroterapii, rehabilitacji kardiologicznej.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowe w Suwałkach

PAKS w Suwałkach wyposażony jest w 14 łóżek (w tym łóżka intensywnego nadzoru kardiologicznego). Wszystkie łóżka pacjentów na Oddziale Kardiologii podłączone są do centralnego systemu 24-godzinnego monitorowania parametrów życiowych, znajdującego się w Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Pacjenci przyjmowani są na Oddział na postawie skierowania na zabieg planowy oraz w trybie nagłym – ostry zespół wieńcowy.

NZOZ Łęczyckie Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii

NZOZ Łęczyckie Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii rozpoczęło działalność 1 marca 2010 r. i od tego czasu pełni 24 – godzinny dyżur hemodynamiczny.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity