Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

Przyjęcie i pobyt w szpitalu


Drogi Pacjencie, Pacjentko,

 

pobyt w szpitalu (nawet krótki) może wywoływać niepokój i stres, dlatego warto wiedzieć jak dobrze się do niego przygotować, aby przebiegł sprawnie. Pragniemy zapewnić, że z naszej strony robimy wszystko, aby otaczać naszych pacjentów właściwą, profesjonalną opieką.

 

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, które z pewnością ułatwią pobyt na naszych oddziałach.

W każdym przypadku, kiedy potrzebuje Pan / Pani pomocy lub ma pytania, można zwrócić się o wsparcie do kadry naszego oddziału.

 

Przyjęcie na oddział kardiologii

 

Aby móc właściwie przygotować się do pobytu na oddziale kardiologii, prosimy o sprawdzenie szczegółowych informacji – kliknij tutaj.

 

Przyjęcie na oddział chirurgii

 

Aby móc właściwie przygotować się do pobytu na oddziale chirurgii, prosimy o sprawdzenie szczegółowych informacji – kliknij tutaj.

 

Lista zażywanych leków

 

Do właściwego zdiagnozowania chorego, który trafia do naszego oddziału niezbędne jest pozyskanie informacji o zażywanych na stałe lekach. Może Pan / Pani użyć załączonej listy lub stworzyć własną, korzystając z naszego schematu. Po więcej informacji kliknij tutaj.

Prosimy również o wskazanie alergii lub leków, których z przyczyn zdrowotnych / alergicznych nie może Pan / Pani stosować. To także ważne dla naszych specjalistów informacje.

 

Wypis

 

Przed wypisem ze szpitala pacjent jest odpowiednio wcześniej poinformowany. Przypominamy, że wraz z wypisem powinien Pan / Pani otrzymać kartę informacyjną z opisem schorzenia oraz wykonanymi badaniami / zabiegami i ich wynikami, jak również zaleceniami w zakresie farmakoterapii oraz zmian diety czy stylu życia. W każdej sytuacji, która budzi wątpliwości, polecamy kontakt z lekarzem prowadzącym lub pozostałym personelem medycznym, który udzieli szczegółowych informacji.

 

Wnioski o wydanie dokumentacji medycznej

 

Jeśli Pan / Pani chce uzyskać dostęp do zgromadzonej w naszej placówce szczegółowej, historycznej dokumentacji medycznej, należy wypełnić odpowiedni wniosek. Aby pobrać dokument, kliknij tutaj.

W przypadku zgonu pacjenta, z wnioskiem o wydanie dokumentacji medycznej może wystąpić osoba wcześniej upoważniona, członek rodziny lub opiekun prawny. Aby pobrać dokument, kliknij tutaj.

 

Szpital nie ma prawa odmówić wydania dokumentacji medycznej.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity