W naszej poradni PAKS Telcor w Katowicach Pacjenci otoczeni są opieką wybitnych lekarzy wielu specjalizacji. Na miejscu można wykonać szereg badań diagnostycznych m.in. EKG spoczynkowe, EKG wysiłkowe (test wysiłkowy), holter EKG oraz holter ciśnieniowy, USG serca oraz USG tarczycy i tętnic szyjnych. Pełna lista świadczonych zabiegów i konsultacji widoczna jest w zakładce „Usługi”.
Holter EKG 24-godzinny to nieinwazyjne badanie monitorujące pracę serca przez całą dobę. Dzięki ciągłemu rejestrowaniu aktywności elektrycznej serca, pozwala na wykrycie zaburzeń rytmu serca, które mogą być niezauważalne podczas standardowego badania EKG. Idealne do diagnostyki arytmii i oceny skuteczności leczenia...
Badanie EKG rejestruje pracę serca poza gabinetem lekarskim dzięki przenośnemu urządzeniu EKG. Aparat EKG zakładany jest najczęściej na 24-48h. z możliwością rejestracji zapisu przez 7 dni. Takie badanie pozwala na ocenę pracy serca w codziennych warunkach. Badanie to może wykazać niedokrwienie mięśnia sercowego,...
Holter EKG 72-godzinny to zaawansowane badanie monitorujące aktywność elektryczną serca przez całą dobę. Pozwala wykryć nieregularności rytmu serca, które mogą nie być zauważalne podczas standardowego badania EKG w gabinecie lekarskim.
Holter RR (tzw. ciśnieniowy) to całodobowe, automatyczne badanie, monitorujące ciśnienie krwi za pomocą przenośnego urządzenia. Na badanie kierowani są głównie pacjenci z podejrzeniem nadciśnienia tętniczego w trakcie stosowania leków regulujących ciśnienie w celu oceny ich skuteczności lub pacjenci przed wdrożeniem...
Konsultacja chirurga naczyniowego skierowana jest do pacjentów, z podejrzeniem chorób układu krążenia lub leczących się na tą przypadłość. W trakcie konsultacji lekarz przeprowadza wywiad, pytając m.in o dolegliwości (bóle nóg, obrzęki łydek i podudzi, itp.) oraz przypadki chorób naczyniowych w rodzinie (żylaki,...
Konsultacja z kardiochirurgiem polecana jest pacjentom, wymagającym leczenia kardiochirurgicznego (np. na tzw. „bypassy”, wszczepienie zastawki serca) oraz jako wizyta kontrolna dla pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych.
W trakcie konsultacji lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad kardiologiczny. W przypadku pierwszej wizyty u kardiologa prosimy o przygotowanie i opisanie występujących wcześniej, niepokojących objawów (np. w postaci dzienniczka obserwacji). Pomocne będą także wyniki zrobionych wcześniej badań (laboratoryjnych i...
W trakcie konsultacji lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad kardiologiczny oraz wykonuje badanie EKG (zapis impulsów elektrycznych serca), oceniające na tej podstawie rytm serca oraz ewentualne inne nieprawidłowości.
Kontrola kardiowertera obejmuje szczegółową ocenę działania wszczepionego urządzenia, monitorowanie jego funkcji oraz dostosowanie ustawień w celu zapewnienia optymalnej terapii i poprawy jakości życia pacjentów z zaburzeniami rytmu serca.
Kontrola stymulatora odbywa się w sposób nieinwazyjny za pomocą specjalnego programatora i powinna być wykonywana 2-4 tygodnie po implantacji. Następnie co 6 miesięcy oraz w każdym przypadku nawrotów dolegliwości analogicznych do okresu z przed wszczepieniem.
Podczas kontroli lekarz oceni ; stan baterii stymulatora,...
Nasze konsultacje specjalistyczne oferują dostęp do doświadczonych lekarzy z różnych dziedzin medycyny. Dzięki indywidualnemu podejściu do pacjenta, zapewniamy dokładną diagnostykę oraz plan leczenia dostosowany do Twoich potrzeb zdrowotnych.
z jednym z badań: UKG/ USG/ Próba Wysiłkowa/ Kontrola urz. wszczepialnych – bez badania EKG
z jednym z badań: UKG/ USG/ Próba Wysiłkowa/ Kontrola urz. wszczepialnych
Nasza porada recepturowa zapewnia pacjentom możliwość skonsultowania się z lekarzem w celu otrzymania lub przedłużenia recepty na niezbędne leki. Specjalista oceni Twoje potrzeby zdrowotne i zapewni odpowiednie leki zgodnie z najnowszymi wytycznymi.
Nasze konsultacje specjalistyczne oferują dostęp do doświadczonych lekarzy z różnych dziedzin medycyny. Dzięki indywidualnemu podejściu do pacjenta, zapewniamy dokładną diagnostykę oraz plan leczenia dostosowany do Twoich potrzeb zdrowotnych.
Elektrokardiograficzny test wysiłkowy to badanie, które pozwala ocenić pracę serca podczas wysiłku. W czasie testu pacjent chodzi po bieżni ruchomej lub jedzie na rowerze stacjonarnym (tzw. ergometrze rowerowym). Za pomocą badania można diagnozować chorobę wieńcową, zaburzenia rytmu serca, które prowokowane są wysiłkiem...
Echo serca, inaczej echokardiografia, jest badaniem obrazowym, które pozwalana na ocen funkcjonowania jam i zastawek serca, przepływu krwi oraz dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków.
USG serca, zwane echem serca to badanie nieinwazyjne i zupełnie bezbolesne. Za pomocą ultradźwięków lekarz ma wgląd w budowę...
USG jamy brzusznej to badanie obrazowe, pozwalające ocenić wielkość i strukturę narządów jamy brzusznej oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości. Jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym.
USG naczyń (tzw. doppler żył) to badanie obrazujące stan naczyń krwionośnych pacjenta, w szczególności tętnic i żył. Badanie wykonywane jest u pacjentów z podejrzeniem miażdżycy bądź tętniaków. Wczesne wykrycie zatorów w naczyniach krwionośnych i odpowiednie leczenie może zapobiec udarowi mózgu.
USG tętnic kończyn dolnych najczęściej wykonywane jest w celu diagnostyki miażdżycy, dolegliwości bólowych kończyn dolnych oraz drętwienia kończyn. Badanie przeprowadza się w pozycji leżącej, na odcinku od pachwin do kostek.
USG tętnic kończyn górnych jest badaniem diagnostycznym, pozwalającym ustalić stan naczyń tętniczych kończyn górnych oraz ocenić prawidłowość przepływu krwi. Podstawowymi wskazaniami do wykonania tego badania są: miażdżyca, drętwienie kończyn górnych, kontrola pozabiegowa (np. po implantacji stentgraftu).
USG tętnic szyjnych jest badaniem obrazowym, nieinwazyjnym. Badanie to umożliwia m in. stwierdzenie obecności zwężeń naczyń i niedrożności tętnic szyjnych. Badanie wykonywane jest w przypadku występowania objawów niedokrwienia centralnego systemu nerwowego (zawrotów głowy, szumów, omdleń) oraz podczas oceny stopnia...
Badanie dopplerowskie żył kończyn dolnych najczęściej wykonywane jest w celu diagnostyki żylaków, zakrzepicy, obrzęków kończyn dolnych oraz przy objawach tzw. „ciężkich nóg”. USG żył kończyn dolnych wykonywane jest w pozycji stojącej.
Wykonywane jest w diagnostyce tętniaków, przetok tętniczo-żylnych i ich niedrożności.
USG żył kończyn górnych to badanie obrazowe, nieinwazyjne.
- prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek
specjalista kardiochirurgii
- prof. dr hab. n. med. Lech Cierpka
specjalista chirurgii ogólnej, angiologii, chirurgii naczyniowej, transplantologii klinicznej
- prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Kargul
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- dr hab. n. med. Adam Janas
specjalista kardiolog
- dr n. med. Iwona Banasiewicz-Szkróbka
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- dr n. med. Bożena Białkowska
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- dr n. med. Tomasz Bochenek
kardiolog
- dr n. med. Ewa Boczkowska-Gaik
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- dr n. med. Andrzej Jaklik
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- dr n. med. Ewa Konarska-Kuszewska
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- dr n. med. Barbara Korzeniowska
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- dr n. med. Anna Obersztyn-Zawiślan
kardiolog dziecięcy
- dr n. med. Katarzyna Spisak-Borowska
specjalista neurologii
- dr n. med. Wojciech Wróbel
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- dr n. med. Krzysztof Zaorski
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- lek. med. Ewa Pasko
specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc
- lek. med. Magdalena Drożdż-Klimczyk
specjalista kardiolog, lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny sportowej
- lek. med. Michał Gibiński
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
- lek. med. Adam Kabiesz
okulista
Co zabrać ze sobą na konsultację?
- dokumentację medyczną (karty informacyjne ze szpitala, poprzednie badania – USG serca, testy wysiłkowe),
- jeśli konsultacja dotyczy nadciśnienia – własne pomiary ciśnienia wykonywane codziennie 1-2 tygodnie przed wizytą,
- jeżeli była wykonywana koronarografia, zabiegi wieńcowe lub inne naczyniowe – należy przynieść zapis zabiegu na CD lub DVD (dla porównania stanu obecnego z minionym),
- listę stosowanych leków,
- bieżące wyniki badań (zwłaszcza lipidogram, kreatynina, jonogram, TSH).
Poradnie i pracownie
- Poradnia kardiologiczna
- Poradnia kardiochirurgiczna
- Pracownia USG/UKG
- Pracownia EKG
- Poradnia neurologiczna
- Poradnia chirurgii naczyniowej
- Pracownia kontroli urządzeń wszczepialnych serca konsultacyjna
- Poradnia kardiologiczna dla dzieci
- Poradnia chorób płuc
- Poradnia okulistyczna