Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

S – Social Responsibility, Odpowiedzialność społeczna


W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR, Corporate Social Responsibility, oraz troski o społeczeństwo i społeczności lokalne (symbolizowanej przez literę „S” w skrócie ESG), Grupa American Heart of Poland realizuje szereg programów społecznych, we współpracy z władzami i społecznościami lokalnymi, których celem jest w szczególności edukacja prozdrowotna. Dążymy do tego, aby być zaufanym partnerem dla władz i społeczności lokalnych.

 

Prowadzimy między innymi Kluby Pacjenta – cykl bezpłatnych spotkań z wybitnymi specjalistami w zakresie chorób cywilizacyjnych w poszczególnych lokalizacjach, w których znajdują się placówki Grupy. W trakcie tych spotkań najwybitniejsi specjaliści w Polsce dzielą się swoją unikalną wiedzą na temat zapobiegania chorobom cywilizacyjnym ze wszystkimi zainteresowanymi, a w szczególności z pacjentami i ich rodzinami.

 

Realizujemy także publikowany w mediach cykl porad dla wszystkich: Serce Kocha Sport, ponieważ przykładamy dużą wagę do aktywizacji ruchowej społeczeństwa w ramach profilaktyki zdrowotnej – również tej wtórnej, po przebytym zawale mięśnia sercowego. Celem tej akcji edukacyjnej jest w szczególności zapobieganie kolejnym hospitalizacjom pacjentów kardiologicznych oraz zachęcanie Polaków do aktywności fizycznej. Publikujemy również w mediach liczne artykuły popularyzujące wiedzę z zakresu profilaktyki chorób kardiologicznych.

 

Bierzemy również udział w akcjach edukacyjnych skierowanych do różnych grup wiekowych: prowadzimy wykłady dla seniorów we współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz warsztaty kardiologii i kardiochirurgii dla młodzieży licealnej w ramach Podbeskidzkich Warsztatów Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych.

 

Przez ostatnie miesiące uciekający przed wojną obywatele Ukrainy otrzymali pomoc od Grupy American Heart of Poland, w szczególności od pracowników Uzdrowiska Ustroń, a także od współpracujących z nami władz, instytucji, społeczności lokalnych, wolontariuszy, firm i osób prywatnych. Więcej informacji na temat naszej akcji Sercem z Ukrainą znajduje się tutaj

 

Zaangażowaliśmy się również całym sercem w walkę z pandemią, zapewniając możliwość testowania i leczenia pacjentów. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity