function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

O nas


Grupa American Heart of Poland (Grupa AHP) zapewnia pacjentom w ponad 20 ośrodkach medycznych w całym kraju kompleksową, ciągłą, wielospecjalistyczną i nowoczesną opiekę medyczną, integrującą edukację prozdrowotną, profilaktykę, diagnostykę, leczenie oraz rehabilitację w zakresie chorób cywilizacyjnych.

 

Jesteśmy częścią Gruppo San Donato (GSD), która jest jedną z największych włoskich grup medycznych, prowadzącą m.in. instytuty naukowe, centra diagnostyczne, szpitale oraz uniwersytet medyczny Vita Salute San Raffaele w Mediolanie. Więcej o GSD można przeczytać tutaj: https://www.gsdinternational.com/.

 

Zapewniamy ponad 230 tysiącom pacjentów rocznie na terenie całego kraju dostęp do wysokiej klasy procedur medycznych, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wspieramy pacjentów cierpiących na choroby cywilizacyjne, w szczególności pacjentów z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca. Należące do nas podmioty realizują 50 tysięcy hospitalizacji rocznie związanych z zabiegami wieńcowymi, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością serca.

 

Grupa American Heart of Poland powstała w 2000 r. z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych, a obecnie w jej skład wchodzą szpitale wieloprofilowe, oddziały kardiologii i kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, poradnie, laboratoria diagnostyczne i pracownie diagnostyki obrazowej, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. Grupa współpracuje z zespołami ratownictwa medycznego oraz siecią szpitali wojewódzkich oraz powiatowych, uzupełniając w ten sposób sieć ratownictwa medycznego.

 

Naszym priorytetem jest zapewnienie kompleksowej, optymalnej pod względem kosztowności i efektywności opieki medycznej. Podstawą naszej działalności jest zapewnienie wysokiej jakości leczenia, pełne empatii podejście do pacjenta oraz wysoce wykwalifikowana kadra medyczna, która aktualnie liczy ponad 1200 lekarzy, w tym: kardiologów, kardiochirurgów, chirurgów naczyniowych oraz specjalistów z innych dziedzin medycyny. Świadczenia realizowane w placówkach Grupy American Heart of Poland wyróżniają się wysokim poziomem innowacyjności, odpowiadają na aktualne potrzeby zdrowotne mieszkańców Polski, a usługi dostępne w ramach naszych placówek są finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki czemu dostępne są dla każdego pacjenta.

 

W ramach Grupy AHP funkcjonują Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca – kluczowa marka należąca do Grupy American Heart of Poland. Ponadto w ramach optymalizacji leczenia oraz stałego podnoszenia jakości naszych usług prowadzimy Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego zadaniem jest realizowanie badań nad wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w medycynie. Natomiast należące do Grupy AHP najbardziej znane w Polsce Uzdrowisko Ustroń zapewnia usługi w zakresie rehabilitacji m.in. kardiologicznej czy pulmonologicznej, wykorzystując przy tym własne złoża borowiny i solanki.

 

Ponad 20 lat doświadczenia w obszarze chorób cywilizacyjnych, w tym w kardiologii, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, setki tysięcy zadowolonych pacjentów, liczne grono wykształconych w ramach naszych placówek lekarzy, zabezpieczenie w zakresie rehabilitacji – to nasze największe powody do dumy. Wiemy, że to, co robimy ma sens, a komfort naszych pacjentów to dla nas największa satysfakcja.

 

Naszą misją jest:

 

  • poprawa dostępności usług medycznych dla osób cierpiących z powodu chorób cywilizacyjnych, w szczególności w ośrodkach lokalnych na terenie całej Polski, we współpracy z władzami rządowymi, samorządowymi, organizacjami pozarządowymi oraz społecznościami lokalnymi;

  • zapewnienie dostępu do kompleksowej i ciągłej, wielospecjalistycznej i nowoczesnej opieki medycznej, integrującej profilaktykę, diagnostykę, leczenie, rehabilitację, a także edukację prozdrowotną, w tym zapewnienie dostępu do najwyższej klasy procedur sercowo-naczyniowych;

  • prowadzenie badań oraz wdrażanie nowoczesnych technologii i innowacji organizacyjnych w medycynie, we współpracy z partnerami publicznymi oraz prywatnymi;

  • stworzenie warunków inwestowania w firmę medyczną o stabilnym i zrównoważonym wzroście.

Naszą działalność opieramy o kluczowe wartości:

 

  • Szacunek – naszą kadrę, pacjentów oraz partnerów biznesowych traktujemy z najwyższym szacunkiem;

  • Uczciwość – w każdym wymiarze naszego funkcjonowania działamy zgodnie z prawem oraz wysokimi standardami etycznymi;

  • Odpowiedzialność – nasze usługi oraz rozwój firmy są doskonale przemyślane, bo czujemy się odpowiedzialni zarówno za kadrę, jak i naszych pacjentów;

  • Profesjonalizm – stawiamy wyłącznie na profesjonalistów, bo wiemy, że to przekłada się na poziom naszych usług;

  • Skuteczność – doskonale rozumiemy potrzeby naszych pacjentów, dlatego przy wsparciu wybitnych specjalistów jesteśmy w stanie skutecznie na nie odpowiadać.

 

Wiodący kardiolodzy, kardiochirurdzy i chirurdzy naczyniowi w Polsce

 

W sieci oddziałów kardiologicznych Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, w tym kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca leczeni są pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, w tym z ostrym zawałem serca. Placówki współpracują z systemem opieki ratunkowej szpitali wojewódzkich i powiatowych, uzupełniając sieć ratownictwa medycznego. Na co dzień pracuje w nich ponad 300 wybitnych kardiologów, kardiochirurgów i chirurgów naczyniowych.

 

PAKS – światowa jakość w polskiej kardiologii

 

Technika i organizacja zabiegów, a także przyjęte schematy leczenia są niedostępne w wielu innych specjalistycznych placówkach w kraju. Wyróżniają się wysokim stopniem innowacyjności, m.in. stosowane są zabiegi planowe na bazie jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy wszystkich naczyń. Połączenie najnowszych rozwiązań medycznych, powszechnie dostępnych do niedawna wyłącznie w USA, z wysokimi kwalifikacjami i profesjonalizmem polskiej kadry medycznej zaowocowało stworzeniem wyspecjalizowanej sieci klinik sercowo-naczyniowych: Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Lekarze pracujący na oddziałach PAKS udzielają konsultacji w zespołach poradni specjalistycznych działających przy Klinikach. W zasięgu każdego pacjenta korzystającego z usług grupy American Heart of Poland znajdują się poradnie:

– kardiologiczne,
– kardiochirurgiczne,
– chirurgii naczyniowej,

a także poradnie: chirurgii ogólnej, proktologiczna, chorób wewnętrznych i przewodu pokarmowego.

 

Specjalistyczne badania diagnostyczne, wykonywane w placówkach, pozwalają na szybkie i dokładne rozpoznanie patologii serca i naczyń krwionośnych, ośrodkowego układu nerwowego, jamy brzusznej, miednicy, kręgosłupa i stawów. Zakres badań obejmuje m.in. rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, badanie EKG, echokardiografię test wysiłkowy, Holter EKG, badania endoskopowe.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity