function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

rezonans magnetyczny (RM) miednicy mniejszej z kontrastem

Rezonans magnetyczny to nowoczesna metoda pozwalająca na wielopłaszczyznową rekonstrukcję narządów i tkanek ciała pacjenta. Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego jest badaniem wykorzystującym magnetyczne właściwości atomów wodoru. Badanie trwa zwykle 10-45 minut.

Pacjent jest umieszczony w pozycji leżącej na plecach na stole, który przesuwa się do wnętrza aparatu. Podczas badania jest poddany działaniu silnego pola magnetycznego.

Pacjent badany jest w ubraniu (może zostać jednak poproszony o zdjęcie elementów ubioru znajdujących się w okolicy zakresu badania).

W trakcie badania powinien leżeć bez ruchu, ale przez cały czas ma możliwość kontaktu z personelem medycznym. W przypadku wystąpienia dolegliwości: uczucie klaustrofobii, duszność, zawroty głowy, nudności czy innych objawów – pacjent powinien natychmiast je zgłosić personelowi.

W przypadku badania z użyciem środka kontrastowego należy oznaczyć stężenie kreatyniny we krwi i zabrać ze sobą wyniki. Ważność tego badania to 14 dni.

Usługa realizowana jest w następujących placówkach:

Małopolskie Centrum Sercowo-Naczyniowe PAKS Chrzanów

W naszej poradni działającej przy klinice w Chrzanowie Pacjenci otoczeni są opieką wybitnych lekarzy wielu specjalizacji. Na miejscu można wykonać szereg badań diagnostycznych m.in. EKG, holter, USG serca. Pełna lista świadczonych zabiegów i konsultacji widoczna jest w zakładce „Usługi”.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity