function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

Pomoc Ukrainie


Od początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie zespół Grupy American Heart of Poland robi wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc potrzebującym. Wsparcie uchodźców to nasza powinność i obowiązek.

 

***

Dołączcie do nas! Pokażmy, że wspieramy ludzi dotkniętych konfliktem!

 

Chcemy razem z Wami nieść pomoc potrzebującym. Przez całą dobę jest dostępna nasza specjalna infolinia w języku ukraińskim i polskim, pod którą koordynujemy pomoc. nr tel. +48 885 805 073.

Dodatkowo można kontaktować się za pomocą adresu e-mail: [email protected]

 

Wspieramy naszych Sąsiadów z Ukrainy! #SERCEMzUKRAINĄ LINK DO ZRZUTKI: ZRZUTKA.PL/AHOP

 

Pobierz materiały dla uchodźców w języku polskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

Pobierz materiały dla uchodźców w języku ukraińskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

 

***

Jak pomagamy uchodźcom z Ukrainy?

 

W naszych ośrodkach w Ustroniu, Starachowicach i Augustowie mamy przygotowanych ponad 400 miejsc dla rodzin uciekających z Ukrainy. Przygotujemy także kilkaset miejsc noclegowych w naszych ośrodkach w województwie łódzkim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.

 

Zapewniamy uchodźcom:

 

– transport z granicy polsko-ukraińskiej,

– zakwaterowanie wraz z wyżywieniem,

– pomoc medyczną pierwszej potrzeby,

– rehabilitację i wsparcie w zapewnieniu specjalistycznej opieki medycznej w razie konieczności dalszego leczenia.

 

We współpracy z Caritas Polska pomagamy ewakuowanym z Ukrainy dzieciom z Domów Dziecka, w najbliższych dniach do Uzdrowiska Ustroń przyjedzie pierwsza grupa małych uchodźców. Zapewnimy im mieszkanie, wyżywienie oraz podstawową opiekę medyczną. Wszystkie nasze działania są konsultowane i koordynowane w porozumieniu z władzami województw. Pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ambasady Polskiej w Kijowie. W nasze działania angażują się również reprezentanci lokalnych władz samorządowych i organizacji pożytku publicznego.

 

Chcemy także wesprzeć uchodźców z Ukrainy, udzielając im wsparcia językowego i prawnego oraz pomagając w znalezieniu pracy. Dla pracowników z kwalifikacjami medycznymi utworzymy miejsca pracy w ośrodkach grupy American Heart of Poland i współpracujących z nami Szpitalach.

 

Pomagamy także bezpośrednio na granicy, do której docierają zmęczeni i głodni uchodźcy. Regularnie dostarczamy do punktów przerzutowych środki ochrony osobistej, koce i śpiwory oraz po 10 tys. przygotowanych przez nas kanapek.

 

Jak możesz przyłączyć się do pomocy?

 

Uciekający przed wojną zostawiają cały swój dobytek, dlatego potrzebują podstawowych artykułów:

 

– środków higieny osobistej,

– zapasów żywności,

– ubrań dla małych dzieci.

 

Nasze konwoje z pomocą regularnie jeżdżą do punktów koordynacyjnych na granicy, ale mamy świadomość, że przy skali problemu nasze zasoby mogą okazać się niewystarczające. Jeżeli chcesz wesprzeć uchodźców artykułami pierwszej potrzeby, skontaktuj się z nami!

 

W naszym ośrodku w Starachowicach potrzebne będzie:

 

– wsparcie wolontariuszy w koordynacji przy przyjmowaniu potrzebujących, jak też przy organizacji cateringu,

– dodatkowa pościel,

– materace,

– łóżka.

 

Jeżeli chciałbyś pomóc uchodźcom z Ukrainy, ale nie masz możliwości udzielenia wsparcia rzeczowego, możesz dołączyć do naszej zbiórki pieniężnej! Za zgromadzone środki będziemy na bieżąco finansowali zakupy artykułów pierwszej potrzeby dla potrzebujących na granicy polsko-ukraińskiej oraz wsparcie rzeczowe dla Gości w naszych ośrodkach.

Liczy się każde wsparcie!

 

***

 

10.03.2022 r.

 

Uzdrowisko Ustroń otwiera sale zabaw dla dzieci z Ukrainy

 

Od początku marca do Uzdrowiska Ustroń przyjechało ponad 40 dzieci z domów dziecka m.in. w Doniecku i Charkowie oraz ponad 120 ukraińskich mam z dziećmi z obszarów objętych wojną. Już od 10 marca dzieci będą miały do dyspozycji cztery sale przeznaczone do zabawy i nauki.

 

W czwartek, 10 marca w Uzdrowisku Ustroń otwarto pracownię do nauki, salę zabaw, salę gier oraz ciche pomieszczenie do zabawy z interaktywną podłogą oraz interaktywnym monitorem. Kierownictwu Uzdrowiska Ustroń zależało na tym, aby ich mali goście mieli miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku. Dzięki temu dzieci będą mogły zająć się zabawą oraz nawiązywać relacje rówieśnicze, co jest niezwykle istotne w walce ze stresem i stanami lękowymi. Wśród tych, którzy znaleźli się w Uzdrowisku Ustroń, znalazły schronienie również dzieci z niepełnosprawnościami.

 

Sale zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia dzięki firmie Aktin, specjalizującej się w nowoczesnych technologiach edukacyjnych dla szkół i przedszkoli. Firma wraz ze swoimi partnerami przekazała Uzdrowisku Ustroń wyposażenie o wartości ponad 80 tys. zł.

 

– Zależy nam na tym, aby dzieci, które znalazły u nas bezpieczne schronienie, zajęły się zabawą i codziennymi aktywnościami, co pomoże im uporać się z traumą, którą niewątpliwie przeżyły. Docelowo planujemy również zatrudnienie animatora, który będzie organizował naszym podopiecznym czas. Chcielibyśmy także zorganizować dla dzieci zajęcia z psychologiem, oczywiście w języku ukraińskim.
– mówi Adam Szlachta, prezes Grupy American Heart of Poland.

 

Jak podkreśla Wojciech Budzowski, Prezes Zarządu Uzdrowiska Ustroń, istotne jest, aby w tym szczególnym czasie zapewnić wsparcie najmłodszym na różnych płaszczyznach: zarówno jeśli chodzi o opiekę zdrowotną, jak też psychologiczną, czy organizację czasu. Uzdrowisko Ustroń dysponuje odpowiednimi warunkami w tym zakresie.

 

Pomoc organizowana jest przez Grupę American Heart of Poland – właściciela Uzdrowiska Ustroń, ze wsparciem Konsula RP w Kijowie, Caritas Polska, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Przemysława Korcza – Burmistrza Miasta Ustroń oraz Mieczysława Szczurka – Starosty Cieszyńskiego i Jarosława Wieczorka – Wojewody Śląskiego.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity