function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

O nas


Grupa American Heart of Poland (Grupa AHP) zapewnia pacjentom w ponad 20 ośrodkach medycznych w całym kraju kompleksową, ciągłą, wielospecjalistyczną i nowoczesną opiekę medyczną, integrującą edukację prozdrowotną, profilaktykę, diagnostykę, leczenie oraz rehabilitację w zakresie chorób cywilizacyjnych, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Jesteśmy częścią Gruppo San Donato (GSD), która jest jedną z największych włoskich grup medycznych, prowadzącą m.in. instytuty naukowe, centra diagnostyczne, szpitale oraz uniwersytet medyczny Vita Salute San Raffaele w Mediolanie. Więcej o GSD można przeczytać tutaj: https://www.gsdinternational.com/.

 

Zapewniamy ponad 230 tysiącom pacjentów rocznie na terenie całego kraju dostęp do wysokiej klasy procedur medycznych, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wspieramy pacjentów cierpiących na choroby cywilizacyjne, w szczególności pacjentów z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca. Należące do nas podmioty realizują ponad 73 tys. hospitalizacji rocznie.

 

Grupa American Heart of Poland powstała w 2000 r. z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych, a obecnie w jej skład wchodzą szpitale wieloprofilowe, oddziały kardiologii i kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, poradnie, laboratoria diagnostyczne i pracownie diagnostyki obrazowej, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. Grupa współpracuje z zespołami ratownictwa medycznego oraz siecią szpitali wojewódzkich oraz powiatowych, uzupełniając w ten sposób sieć ratownictwa medycznego.

 

Naszym priorytetem jest zapewnienie optymalnej pod względem kosztowności i efektywności opieki medycznej. Podstawą naszej działalności jest zapewnienie wysokiej jakości leczenia, pełne empatii podejście do pacjenta oraz wysoce wykwalifikowana kadra medyczna, która aktualnie liczy ponad 1200 lekarzy (w tym kardiologów, kardiochirurgów, chirurgów naczyniowych oraz specjalistów z innych dziedzin medycyny). Świadczenia realizowane w placówkach Grupy American Heart of Poland wyróżniają się wysokim poziomem innowacyjności, odpowiadają na aktualne potrzeby zdrowotne mieszkańców Polski, a usługi dostępne w ramach naszych placówek są finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki czemu dostępne są dla każdego pacjenta.

 

W ramach Grupy AHP funkcjonują Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca – kluczowa marka należąca do Grupy American Heart of Poland. Ponadto w ramach optymalizacji leczenia oraz stałego podnoszenia jakości naszych usług prowadzimy Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego zadaniem jest realizowanie badań nad wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w medycynie. Natomiast należące do Grupy AHP najbardziej znane w Polsce Uzdrowisko Ustroń zapewnia usługi w zakresie rehabilitacji m.in. kardiologicznej czy pulmonologicznej, wykorzystując przy tym własne złoża borowiny i solanki.

 

Dziesiątki lat doświadczenia w kardiologii, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, setki tysięcy zadowolonych pacjentów, liczne grono wykształconych w ramach naszych placówek lekarzy, zabezpieczenie w zakresie rehabilitacji – to nasze największe powody do dumy. Wiemy, że to, co robimy ma sens, a komfort naszych pacjentów to dla nas największa satysfakcja.

 

Naszą misją jest:

 

  • poprawa dostępności usług medycznych dla osób cierpiących z powodu chorób cywilizacyjnych, w szczególności w ośrodkach lokalnych na terenie całej Polski, we współpracy z władzami rządowymi, samorządowymi, organizacjami pozarządowymi oraz społecznościami lokalnymi;

  • zapewnienie dostępu do kompleksowej i ciągłej, wielospecjalistycznej i nowoczesnej opieki medycznej, integrującej profilaktykę, diagnostykę, leczenie, rehabilitację, a także edukację prozdrowotną, w tym zapewnienie dostępu do wysokiej klasy procedur sercowo-naczyniowych;

  • prowadzenie badań oraz wdrażanie nowoczesnych technologii i innowacji organizacyjnych w medycynie, we współpracy z partnerami publicznymi oraz prywatnymi;

  • stworzenie warunków inwestowania w firmę medyczną o stabilnym i zrównoważonym wzroście.

Naszą działalność opieramy o kluczowe wartości:

 

  • Szacunek – naszą kadrę, pacjentów oraz partnerów biznesowych traktujemy z najwyższym szacunkiem;

  • Uczciwość – w każdym wymiarze naszego funkcjonowania działamy zgodnie z prawem oraz wysokimi standardami etycznymi;

  • Odpowiedzialność – nasze usługi oraz rozwój firmy są doskonale przemyślane, bo czujemy się odpowiedzialni zarówno za kadrę, jak i naszych pacjentów;

  • Profesjonalizm – stawiamy wyłącznie na profesjonalistów, bo wiemy, że to przekłada się na poziom naszych usług;

  • Skuteczność – doskonale rozumiemy potrzeby naszych pacjentów, dlatego przy wsparciu wybitnych specjalistów jesteśmy w stanie skutecznie na nie odpowiadać.

 

Najlepsi kardiolodzy w Polsce

 

W sieci oddziałów kardiologicznych Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, w tym kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca leczeni są pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, w tym z ostrym zawałem serca. Placówki współpracują z systemem opieki ratunkowej szpitali wojewódzkich i powiatowych, uzupełniając sieć ratownictwa medycznego. Na co dzień pracuje w nich ponad 300 wybitnych kardiologów, kardiochirurgów i chirurgów naczyniowych.

 

PAKS – światowa jakość w polskiej kardiologii

 

Technika i organizacja zabiegów, a także przyjęte schematy leczenia są niedostępne w wielu innych specjalistycznych placówkach w kraju. Wyróżniają się wysokim stopniem innowacyjności, m.in. stosowane są zabiegi planowe na bazie jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy wszystkich naczyń. Połączenie najnowszych rozwiązań medycznych, powszechnie dostępnych do niedawna wyłącznie w USA, z wysokimi kwalifikacjami i profesjonalizmem polskiej kadry medycznej zaowocowało stworzeniem wyspecjalizowanej sieci klinik sercowo-naczyniowych: Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Lekarze pracujący na oddziałach PAKS udzielają konsultacji w zespołach poradni specjalistycznych działających przy Klinikach. W zasięgu każdego pacjenta korzystającego z usług grupy American Heart of Poland znajdują się poradnie:

 

– kardiologiczne,
– kardiochirurgiczne,
– chirurgii naczyniowej,

 

a także poradnie: chirurgii ogólnej, proktologiczna, chorób wewnętrznych i przewodu pokarmowego.

 

Specjalistyczne badania diagnostyczne, wykonywane w placówkach, pozwalają na szybkie i dokładne rozpoznanie patologii serca i naczyń krwionośnych, ośrodkowego układu nerwowego, jamy brzusznej, miednicy, kręgosłupa i stawów. Zakres badań obejmuje m.in. rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, badanie EKG, echokardiografię test wysiłkowy, Holter EKG, badania endoskopowe.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity