function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

zabiegi CABG (w tym procedury hybrydowe lub torakoskopowe, małoinwazyjne)

Wszystkie metody leczenia choroby niedokrwiennej serca mają na celu poprawę przepływu krwi przez zwężone naczynia wieńcowe, a co za tym idzie poprawę ukrwienia serca. Wszczepienie by-passów, czyli pomostów aortalno-wieńcowych, jest jedną z metod leczenia zaawansowanej choroby niedokrwiennej serca. Jest to operacja kardiochirurgiczna, polegająca na wszczepieniu odcinków własnych naczyń w celu ominięcia zwężonych tętnic wieńcowych. By-passy, czyli pomostowanie tętnic wieńcowych z użyciem krążenia pozaustrojowego (ang. coronary artery bypass grafting, CABG), to nazwa operacji kardiochirurgicznej przeprowadzanej w znieczuleniu ogólnym. Zabieg ten polega na przywróceniu właściwego przepływu krwi z aorty do zwężonych lub zamkniętych tętnic wieńcowych za pomocą wytworzenia „obwodnic” z naczyń pobranych wcześniej od chorego.

Usługa realizowana jest w następujących placówkach:

Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim

Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty zapewnia podstawową oraz specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom powiatu drawskiego i okolic. W leczeniu pacjentów staramy się podejść do każdego potrzebującego w sposób indywidualny, aby zapewnić najlepszą możliwą pomoc medyczną.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku-Białej

W klinice przeprowadzane jest szerokie spektrum zabiegów kardiochirurgicznych – od operacji klasycznych, poprzez zabiegi małoinwazyjne z wykorzystaniem techniki endowizyjnej, a kończąc na operacjach opartych o innowacyjną technologię sali operacyjnej hybrydowej.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity