function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

tomografia komputerowa (TK) klatki piersiowej z kontrastem

Badanie tomografii komputerowej polega na wykonaniu kilku zdjęć przy użyciu promieni rentgenowskich. Głowica aparatu tomograficznego krąży w okolicy określonych partii ciała pacjenta, wytwarzając promieniowanie. Daje to możliwość wykonania wielu zdjęć na różnorodnych płaszczyznach oraz warstwach. Uzyskany obraz przekazywany jest następnie do komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem. Fotografowana partia ciała pacjenta widoczna jest w technice 2D, bądź 3D.

Na badanie trzeba się zgłosić na czczo (co najmniej 6 godzin wcześniej nie należy przyjmować pokarmów stałych). W przypadku badania z użyciem środka kontrastowego należy dodatkowo wypić około 1 litra wody niegazowanej i ściśle zastosować się do wskazań przekazanych wcześniej przez lekarza. Podczas badania dobrze mieć na sobie luźne, wygodne ubranie, pozbawione metalowych elementów, takich jak sprzączki, haftki czy nity (mogą zakłócać uzyskany obraz). Przed badaniem wolno zażywać leki, ponieważ tomografia nie wpływa na ich działanie.

Usługa realizowana jest w następujących placówkach:

Rzeszowskie Centrum Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej PAKS IX Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna

W naszej poradni działającej przy klinice w Rzeszowie Pacjenci otoczeni są opieką wybitnych chirurgów naczyniowych. Na miejscu można wykonać szereg badań diagnostycznych, również w pracowni tomografii komputerowej. Pełna lista świadczonych zabiegów i konsultacji widoczna jest w zakładce „Usługi”.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity