function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

TAVI

Oprócz klasycznych zabiegów kardiochirurgicznych z otwarciem klatki piersiowej dostępne są również metody tzw. małoinwazyjne, w tym zabiegi wewnątrznaczyniowe. W ich trakcie przy pomocy specjalnego sprzętu medycznego podejmuje się próby zabiegów naprawczych. Przykładem takiego typu zabiegu, który z powodzeniem jest wykonywany od wielu lat, jest przezskórna implantacja zastawki aortalnej TAVI ang. transcatheter aortic valve implantation). Jest to zabieg wykonywany u pacjentów z ciężką stenozą zastawki aortalnej (tj. najczęstszą wadą zastawkową serca), wymagających leczenia zabiegowego, u których klasyczna operacja kardiochirurgiczna związana jest z bardzo wysokim ryzykiem operacyjnym. W trakcie tej procedury zwężoną zastawkę pacjenta poszerza się mechanicznie za pomocą specjalnego balonu wprowadzonego drogą wewnątrznaczyniową, a następnie w miejscu zniszczonej zastawki wszczepia się protezę biologiczną.

Usługa realizowana jest w następujących placówkach:

Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim

Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty zapewnia podstawową oraz specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom powiatu drawskiego i okolic. W leczeniu pacjentów staramy się podejść do każdego potrzebującego w sposób indywidualny, aby zapewnić najlepszą możliwą pomoc medyczną.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku-Białej

W klinice przeprowadzane jest szerokie spektrum zabiegów kardiochirurgicznych – od operacji klasycznych, poprzez zabiegi małoinwazyjne z wykorzystaniem techniki endowizyjnej, a kończąc na operacjach opartych o innowacyjną technologię sali operacyjnej hybrydowej.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity