Zapraszamy do zapoznania się z historią słuchaczki Klubu Pacjenta

Znajomość objawów chorób cywilizacyjnych przedłuża życie – idealnym przykładem jest historia uczestniczki Klubu Pacjenta.

 

Jedna z uczestniczek Klubu Pacjenta w Gnieźnie, po wysłuchaniu wykładu kardiologa, Witolda Gwizdały, który mówił m.in. o objawach chorób układu sercowo-naczyniowego, zaniepokoiła się, ponieważ wskazane przez doktora symptomy od jakiegoś czasu towarzyszyły jej na co dzień. Po spotkaniu skonsultowała swój stan zdrowia z kardiologiem i okazało się, że ma chorobę wieńcową. Uczestniczka miała dużo szczęścia – szybka reakcja i diagnoza były bardzo ważne. Wykonano zabieg koronaroplastyki i pacjentka czuje się już dobrze.

 

Warto zaznaczyć, że nieleczona choroba niedokrwienna serca może doprowadzić do zawału serca, czyli bezpośredniego stanu zagrożenia życia, dlatego tak ważna jest znajomość objawów chorób cywilizacyjnych.

 

Jesteśmy dumni, że inicjatywy podejmowane przez Fundację “Z sercem do Pacjenta” American Heart of Poland realnie przekładają się na poprawę zdrowia.

 

Na zdjęciu zespół kardiologów American Heart of Poland, którzy wykonali zabieg w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.