Zakończyła się druga edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Medyczna Złota Godzina, w której uczestniczyło ponad 200 osób

Partnerem wydarzenia była Grupa American Heart of Poland, a głównym celem konferencji było integrowanie młodych medyków, inspiracja do współpracy oraz rozwijanie działalności naukowej.

 

Specjaliści z Grupy American Heart of Poland aktywnie uczestniczyli w konferencji, dzieląc się wiedzą z różnych dziedzin medycyny, w tym kardiologii, kardiologii interwencyjnej oraz badań klinicznych. Podczas sesji kardiologicznej Piotr Buszman M.D., PhD wygłosił wykład na temat “Stenty Bioresorbowalne”, natomiast prof. KAAFM dr hab. n. med. Aleksander Żurakowski omówił tematykę badań klinicznych. Po prezentacjach odbyły się warsztaty m.in. z zakresu chirurgii, kardiologii, echokardiografii przezprzełykowej i procedur wewnątrznaczyniowych oraz medycyny ratunkowej, mające na celu rozwijanie umiejętności praktycznych.

 

Jednym z naszych celów jest wspieranie edukacji w dziedzinie medycyny oraz promowanie wiedzy medycznej. Z zainteresowaniem obserwujemy zaangażowanie młodych medyków w udział w wykładach i zajęciach praktycznych, co dowodzi ich determinacji do rozwijania się i poszerzania wiedzy.

 

———

 

Organizatorem konferencji było Towarzystwo Naukowe Studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.