Za nami trzy dni pełne fascynującego świata nauki – 7. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice z udziałem prelegentów Grupy American Heart of Poland

Spotkaliśmy się z pasjonatami nauki i medycyny w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, aby w atrakcyjny sposób przedstawić tajniki kardiologii, technologii stentów oraz zagadnienia związane z układem nerwowym i czynnikach, które na niego wpływają.

 

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły prezentacje m.in. profesor Andrzeja Bochenka, który przybliżył tajemnice funkcjonowania serca, ukazując jego złożone procesy. Dr hab. Piotr Buszman poprowadził słuchaczy przez świat stentów, pokazując jak udoskonalenia w technologii stentów, nad którymi pracuje, przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa procedur medycznych. Natomiast Damian Freilach i Machlina Ożga zainspirowali do refleksji nad działaniem układu nerwowego, pokazując, jak ważną rolę w nim odgrywa właściwa dieta.

 

Śląski Festiwal Nauki to wyjątkowe wydarzenie, które od kilku lat przyciąga tysiące osób poszukujących wiedzy. Mamy nadzieję, że te trzy dni były dla Was równie inspirujące, co dla nas.