Za nami Klub Pacjenta w Kędzierzynie-Koźlu!

Specjaliści wielu dziedzin medycyny przygotowali przydatne rady, jak wydłużyć swoje życie, dzięki zdrowemu odżywianiu się, aktywności fizycznej i badaniom kontrolnym.

 

Prelekcje edukacyjno-zdrowotne rozpoczął dr n. med. Janusz Prokopczuk, kardiolog, ordynator Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Kędzierzynie-Koźlu, Grupa American Heart of Poland, który w bardzo interesujący i przystępny sposób mówił o tym, co wpływa na długość życia przeciętnego Polaka.

 

Jak samodzielnie sprawdzić swoje zdrowie poprzez wykonywanie odpowiednich badań wyjaśnił uczestnikom specjalista ds. medycyny laboratoryjnej Grupy, Artur Gabrysiak. Zaprosił również słuchaczy do wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach oraz badaniach, które zostały przygotowane dla uczestników spotkania.

 

Natomiast Alicja Widera, dietetyk Grupy American Heart of Poland, zapoznała słuchaczy z zasadami zdrowego żywienia oraz wpływem racjonalnej diety na zdrowie.

 

Uczestnicy zadawali dużo pytań, dzięki temu mieli okazję dowiedzieć się co należy robić, aby jak najdłużej pozostać w dobrej kondycji.

 

Jak mówiła Pani Anna, uczestnik spotkania – udało się przyswoić wiele cennych informacji, które na pewno zastosuję w praktyce, aby cieszyć się długim i szczęśliwym życiem.

 

W Klubie Pacjenta uczestniczył również Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego – Paweł Masełko, który serdecznie przywitał uczestników.

 

Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego – Paweł Masełko objął patronat nad wydarzeniem.