Wspieramy w pandemii

Od początku walki z pandemią wspieramy system opieki zdrowotnej, aby w miarę naszych możliwości pomagać chorym z COVID-19. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że skala potrzeb jest ogromna, dlatego od początku wiedzieliśmy, że zrobimy co w naszej mocy i użyjemy wszelkich zasobów do walki z wirusem.

 

Wiemy również, że pandemia poczyniła ogromne szkody nie tylko w znaczeniu bezpośrednim, ale także pośrednio, jak choćby poprzez ograniczenie pracy niektórych sektorów, przynosząc w ten sposób straty finansowe dla pojedynczych osób, ale także całych rodzin.

 

Rozumiejąc te potrzeby podjęliśmy decyzję o wsparciu Maltańskiego Koncertu Charytatywnego Christmas Afterparty, który został zorganizowany 29 grudnia 2021 r. w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert połączono ze zbiórką na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym, starszym oraz cierpiącym z powodu kryzysu bezdomności, które w sposób najbardziej dotkliwy ucierpiały podczas pandemii COVID-19. Wymienione grupy są podopiecznymi Fundacji Pomoc Medyczna – Maltańska Służba Medyczna.

 

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym:

 

Sz.P. Jarosława Wieczorka – Wojewody Śląskiego

 

Sz.P. Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego

 

Sz.P. Marcina Krupy – Prezydenta Miasta Katowice

 

JE Wiktora Skworca – Arcybiskupa Metropolity Katowickiego

 

JE Niels’a Carl’a Alexandra Lorijn – Ambasadora Suwerennego Zakonu Maltańskiego w Polsce

 

JE Janusza Andrzeja Kotańskiego – Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Kawalerów Maltańskich