Wiek to tylko liczba! Historia 101-letniej pacjentki na naszym oddziale American Heart of Poland w Bielsku-Białej

W środę na nasz oddział w Bielsku-Białej trafiła niezwykła pacjentka, pani Joanna, mająca piękne 101 lat. Joanna leczona pod opieką znakomitego zespołu medycznego, nad którym czuwa prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski, czuje się już bardzo dobrze.

 

Jak mówił profesor Milewski – Pani Jadwiga doznała zawału serca, obudził ją silny ból w klatce piersiowej. Ale dzięki natychmiastowej reakcji uratowano jej życie. Jest naszą najstarszą pacjentką, ale pesel to tylko informacja dla urzędników, dla nas liczy się biologia. Wykonano u niej leczenie zabiegowe zawału serca metodą angioplastyki z implantacją stentu. Dzięki temu czuje się już bardzo dobrze, nie traci uśmiechu na twarzy i daje nam ogromną motywację do dbania o swoje zdrowie.

 

Dziękujemy również całemu naszego personelowi medycznemu, w tym prof. dr hab. n. med. Piotrowi Buszmanowi, który przeprowadził zabieg, za profesjonalną opiekę, ale także otoczenie pacjentki wsparciem, ciepłem i empatią.

 

Temat opowieści o niezwykłej pacjentce zainteresował media, które chętnie dzielą się tą inspirującą historią. Niech będzie to przypomnienie, że wiek to tylko liczba, a determinacja i troska o swoje zdrowie są kluczowe.