Weekend z profilaktyką zdrowotną

Propagowanie wiedzy na temat zdrowego stylu życia i konieczności badań jest jednym z bardzo istotnych elementów misji American Heart of Poland. 27 i 28 sierpnia mieliśmy okazję po raz kolejny w praktyce realizować powyższe założenia, uczestnicząc, w wydarzeniach promujących aktywność fizyczną i profilaktykę zdrowotną.

 

W Simoradzu w ramach tzw. “Białej Niedzieli” zapraszaliśmy do udziału w bezpłatnych badaniach EKG oraz pomiarach ciśnienia. Podczas spotkania można było poznać rekomendacje co do ewentualnego leczenia oraz zapoznać się z możliwościami telemontoringu. Nie zabrakło również porad i pokazów na temat tego, w jaki sposób możemy wprowadzić w naszego codziennego życia więcej ruchu. O nordic walkingu opowiadał pan Andrzej Marchewka, który 27.08 w Bełchatowie zwyciężył w zawodach cyklu Pucharu Świata. W sportowych zmaganiach towarzyszy mu żona, pielęgniarka Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Dąbrowie Górniczej, Małgorzata Włodarczyk, która również odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie.

 

Z kolei w sobotę Uzdrowisko Ustroń należące do Grupy American Heart of Poland gościło w gronie wystawców Eko Festynu w Ustroniu Hermanowicach. Dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy m.in. pokazy pierwszej pomocy oraz badania poziomu cukru i ciśnienia. Pojawiło się też oczywiście stoisko z Pelokosmetykami (kosmetyki na bazie ustrońskiej solanki i borowiny).