W Wieluniu powstał nowy oddział kardiologii inwazyjnej, prowadzony przez Grupę American Heart of Poland

Od 1 marca American Heart of Poland rozpoczyna świadczenie usług kardiologicznych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (SP ZOZ) w Wieluniu. Zapewni to 300 tys. mieszkańcom powiatów sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszewskiego dostęp do wysokiej klasy procedur kardiologicznych, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

 

 

Umowa na dzierżawę pomieszczeń Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca wygasa w dniu 28 lutego 2023. W związku z tym, aby zapewnić opiekę kardiologiczną w tym regionie, Grupa American Heart of Poland podpisała umowę z SP ZOZ w Wieluniu, na podstawie której użytkuje część powierzchni wieluńskiego szpitala, gdzie samodzielnie utworzyła oddział kardiologiczny. Grupa American Heart of Poland prowadzi od 21 lat skuteczny i sprawdzony model leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych w ponad dwudziestu lokalizacjach w całym kraju, w ściślej współpracy z NFZ.

 

 

– Dołożyliśmy wszelkich starań, aby pozostać w sieradzkim szpitalu, ale decyzja nie była zależna od nas. Przygotowaliśmy m.in. list intencyjny, dotyczący przedłużenia umowy dzierżawy, który niestety nie został pozytywnie zaopiniowany przez dyrekcję Szpitala w Sieradzu. Mimo dobrej opinii wśród pacjentów i zapewnienia im dostępu do kompleksowej, nowoczesnej opieki kardiologicznej, szpital w Sieradzu podjął decyzję o stworzeniu własnego oddziału kardiologicznego. W związku z tym rozpoczęliśmy działania mające na celu przeniesienie oddziału Polsko-Amerykańskich Klinik Serca do jak najbliższej możliwej lokalizacji. Uzyskaliśmy zgodę Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na przeniesienie świadczeń medycznych z Sieradza do Wielunia. Rozpoczynamy realizację usług w Wieluniu, zabezpieczając w zakresie opieki kardiologicznej mieszkańców aż 3 powiatów, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszewskiego, czyli ponad 300 tys. osób. W wydzierżawionej części gmachu szpitalnego w Wieluniu przeprowadziliśmy inwestycje w postaci zagospodarowania i wyposażenia oddziału kardiologii interwencyjnej wraz ze specjalistycznymi pracowniami. Oddział o powierzchni 750 metrów kwadratowych dysponuje 11 łóżkami, w tym pięcioma na Pododdziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej. Oddział jest przygotowany do świadczenia usług od 1 marca – oznacza to, że nie pozostawimy pacjentów zainteresowanych powiatów bez opieki kardiologicznej – mówi Izabela Leśkiewicz, dyrektor PR i Komunikacji Grupy American Heart of Poland.

 

 

Oddział będzie dysponował niezbędnym sprzętem, w szczególności takim jak USG czy angiograf. W ramach oddziału znajduje się Izba Przyjęć, Pododdział Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Pracownia Hemodynamiki, Pracownia Elektrofizjologii oraz Poradnia Kardiologiczna. Oddział będzie świadczyć 24-godzinny dyżur hemodynamiczny, co jest niezwykle istotne dla pacjentów z zawałem mięśnia sercowego.

 

 

– Zapewnia to kompleksowość, interdyscyplinarność i dokładną diagnostykę. W nowym oddziale będą udzielane świadczenia w zakresie szeroko rozumianej kardiologii inwazyjnej. Pomoc otrzymają pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca. Opiekę nad pacjentami będzie sprawować ten sam zespół specjalistów, który dotychczas leczy pacjentów na oddziale kardiologii w Sieradzu – wyjaśnia Izabela Leśkiewicz, dyrektor PR i Komunikacji Grupy American Heart of Poland.

 

 

Pacjenci pozostający pod opieką oddziału w Sieradzu nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych działań związanych z przeniesieniem swoich dokumentów.

 

 

Grupa American Heart of Poland to sieć ponad 20 ośrodków medycznych, w tym: szpitale wieloprofilowe, kardiologia, kardiochirurgia, chirurgia naczyniowa, przychodnie, laboratoria, Uzdrowisko Ustroń, Centrum Badawczo-Rozwojowe. Specjalizujemy się w leczeniu chorób cywilizacyjnych, jesteśmy liderem w Europie Centralnej w zakresie usług sercowo-naczyniowych, zapewniając dostęp na terenie całego kraju do najwyższej klasy procedur medycznych, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jesteśmy stabilnym elementem publicznego systemu ochrony zdrowia. Promujemy jakość w ochronie zdrowia. Współpracujemy z instytucjami rządowymi, samorządowymi i innymi podmiotami dla dobra pacjentów.