W poszukiwaniu eliksiru młodości – 13 czerwca zapraszamy do Skoczowa

W poniedziałek 13 czerwca w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie już po raz trzeci odbędą się prelekcje na temat zdrowia, organizowane przez Grupę American Heart of Poland oraz Skoczowski Uniwersytet III Wieku. Tym razem porozmawiamy o tym, jak prawidłowo dbać o zdrowie, by pozostać jak najdłużej młodym. Stąd też tytuł spotkania to „W poszukiwaniu eliksiru młodości”.

 

Zachować siłę i witalność do późnego okresu starości? To marzenie wielu osób. Jak to jednak osiągnąć? O tym oraz wielu innych istotnych aspektach codziennej profilaktyki zdrowotnej opowiedzą wybitne specjalistki m.in. z zakresu psychodietetyki, fizjoterapii. Będzie to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz wysłuchania cennych wskazówek, dzięki którym każdy z nas może spowolnić starzenie się organizmu.

 

Jak tłumaczą inicjatorzy spotkania, do dziś nie udało nam się jeszcze odkryć cudownej mikstury, która zapewni nam wieczną młodość i pozwoli na skuteczną ucieczkę przed starością. Posiadamy jednak bogatą wiedzę na temat tego, jak prawidłowo dbać o zdrowie. I właśnie wokół sposobów na zachowanie zdrowia i sił witalnych będą się ogniskować prelekcje zaplanowane na 13 czerwca. W ramach prelekcji słuchacze będą mogli poznać praktyczne porady na temat tego, jak na co dzień dbać o swój organizm, zarówno pod kątem dobrej kondycji fizycznej, jak i komfortu psychicznego.

 

W swoich działaniach pracujemy z osobami poprawiającymi nawyki żywieniowe nad najlepszym planem zmiany i motywacją. Dlatego też pierwszy wykład na temat zdrowego stylu życia wygłosi Ewa Glońska-Strączek – pielęgniarka, pedagog zdrowia, psychodietetyk.

 

– Łącząc wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, medycyny i psychologii, koncentruje się na wprowadzeniu w życie trwałych zmian w sposobie odżywiania i jakości życia. Dieta jest jednym z głównych fundamentów stylu życia i to od niej w dużym stopniu zależy nasze zdrowie, w tym przebieg procesów starzenia. Z Przyjemnością spotkam się z Państwem i odpowiem na wszystkie pytania – mówi Ewa Glońska-Strączek.

 

Kolejna prelegentka – Mariola Nikiel, fizjoterapeutka, Grupa American Heart of Poland – opowie natomiast o aktywności fizycznej, która wywiera ogromny wpływ na tempo i przebieg procesu starzenia się.

 

– Starzenie się organizmu to naturalny i nieunikniony biologiczny oraz psychiczny proces polegający na stopniowym spadku aktywności komórek organizmu, spowalnianiu procesów regeneracyjnych, obniżeniu odporności na niekorzystne czynniki środowiskowe oraz zmniejszeniu się umiejętności adaptacyjnych organizmu do nowych warunków. Proces starzenia można opóźnić lub przyspieszyć, a to, którą drogę pójdziemy, często zależy od nas samych – wyjaśnia Mariola Nikiel, fizjoterapeutka.

 

Spotkanie „W poszukiwaniu eliksiru młodości” odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca o godzinie 14 w Teatrze Elektrycznym przy ul. Mickiewicza 3 w Skoczowie. Udział w wykładach jest bezpłatny. Zapraszamy!