function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

sigmoidoskopia

Sigmoidoskopia to badanie endoskopowe jelita grubego przeprowadzane za pomocą fibersigmoidoskopu (krótszy niż w kolonoskopii endoskop). Badanie trwa ok. 15 minut, a badane miejsce jest znieczulane żelem znieczulającym. W trakcie badania, jeśli lekarz zaobserwuje zmiany w obrębie ścianek jelita grubego, może pobrać ich wycinek do badania histopatologicznego, jak również usunąć zmiany np. polipy lub owrzodzenia. Przygotowania są mniej uciążliwe dla pacjenta, niż w przypadku kolonoskopii, bo badaniu poddawany jest tylko dolny odcinka jelita grubego. Nie ma zatem konieczności oczyszczania jelit na całym ich odcinku. O szczegółach przygotowania do badania decyduje lekarz, znający dolegliwości i ogólny stan zdrowia pacjenta.

Usługa realizowana jest w następujących placówkach:

Szpital św. Elżbiety Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna w Katowicach

W działającej pracowni badań endoskopowych wykonywana jest gastroskopia oraz kolonoskopia, pozwalające na dokładną ocenę górnego oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Przy szpitalu funkcjonuje również Przychodnia Wielospecjalistyczna. Pełna lista świadczonych zabiegów i konsultacji widoczna jest w zakładce „Usługi”.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity