function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt

rektoskopia

Rektoskopia to badanie mające ocenić budowę błony śluzowej odbytu i/lub odbytnicy. Wykonywana jest u pacjentów, u których występują m.in.: krwawienia z odbytu, problemy z wypróżnianiem, podejrzenie polipów bądź owrzodzeń odbytnicy. Rektoskopia diagnostyczna trwa kilka minut, jednak w przypadku w zaobserwowania w trakcie badania zmian w obrębie błony śluzowej odbytnicy (np. polipów) i konieczności ich usunięcia, czas trwania procedury wydłuża się o kilkanaście minut, w zależności od zakresu zmian. Badanie przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym (żel znieczulający). Do badania należy się odpowiednio przygotować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Usługa realizowana jest w następujących placówkach:

Szpital św. Elżbiety Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna w Katowicach

W działającej pracowni badań endoskopowych wykonywana jest gastroskopia oraz kolonoskopia, pozwalające na dokładną ocenę górnego oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Przy szpitalu funkcjonuje również Przychodnia Wielospecjalistyczna. Pełna lista świadczonych zabiegów i konsultacji widoczna jest w zakładce „Usługi”.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity