7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

„Bez medyków nie ma przyszłości”

 

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. To dobry moment, aby przyjrzeć się pracy tych, na barkach których spoczywa tak ogromna odpowiedzialność.

 

Nasza grupa od ponad 20 lat wspiera pacjentów w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Jesteśmy w niemal 30 miastach w Polsce.
W skład American Heart of Poland wchodzą:

 

– Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca,
– Klinika Serca 24,
– Centrum Badawczo-Rozwojowe,
– Uzdrowisko Ustroń

 

Łącznie sieć zatrudnia ponad 2300 specjalistów – w tym 800 lekarzy, 900 pielęgniarek, a także fizjoterapeutów, techników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów, ratowników medycznych, opiekunów medycznych, salowe i pracowników wspomagających.

 

***

 

– Dziś do zdrowia podchodzi się w sposób kompleksowy, dlatego synergia działań na wszystkich polach jest tak kluczowa dla zdrowia pacjentów. Światowy Dzień Zdrowia to dobry moment, aby wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom systemu ochrony zdrowia. W tym trudnym momencie poleganie na Was jest niezwykle ważne. Okres pandemii był szczególnie wymagający, ale doskonale zdaliście ten egzamin. Dziękuję wszystkim, którzy wkładają swój wysiłek w opiekę nad pacjentami – zarówno tym, którzy pracują w American Heart of Poland, jak i całej branży. Bez medyków nie ma przyszłości – mówi Adam Szlachta, prezes zarządu Grupy American Heart of Poland.