function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
Na co zwrócić uwagę po operacji bypassów i jakie mogą wystąpić problemy?

Na co zwrócić uwagę po operacji bypassów i jakie mogą wystąpić problemy?

Po operacji może utrzymywać się lekki ból i drętwienie w okolicy klatki piersiowej. Objawy te mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy, ale zwykle ustępują wcześniej.

 

U pacjentów u których pobrano żyłę z nogi może występować dyskomfort i obrzęk nogi. U tych pacjentów pomaga często aktywność fizyczna lub stosowanie pończoch uciskowych.

 

Niekiedy, naturalnym zjawiskiem jest chwiejność emocjonalna, która powinna ustąpić z czasem. Zapewne sporą ulgę może odczuć pacjent dzięki regularnemu wykonywaniu aktywności fizycznej i częstym kontaktom z innymi osobami.

 

Na pełne wygojenie się rany i kości po przecięciu mostka potrzeba zwykle 4-6 tygodni. W tym okresie istotne jest, aby nie wykonywać czynności takich jak podnoszenie ciężkich przedmiotów czy nadmiernych ruchów ramion. Po okresie ok. 2-3 miesięcy można wrócić do pełnej aktywności w zakresie ruchów ramionami. Można więc przykładowo grać w tenisa i pływać.

 

Jeżeli Twoja aktywność zawodowa związana jest z wykonywaniem powtarzalnych ruchów ramionami i podnoszeniem ciężkich rzeczy, musisz naturalnie zaczekać aż do pełnego zagojenia rany (do 3 miesięcy).

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity