function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
Czy po zabiegu rewaskularyzacji (PCI lub CABG) mogę wznowić aktywność seksualną?

Czy po zabiegu rewaskularyzacji (PCI lub CABG) mogę wznowić aktywność seksualną?

Seks jest aktywnością o intensywności równej umiarkowanemu wysiłkowi fizycznemu.

 

Jeżeli bez trudu wykonujesz zwykłe codzienne zadania, a wysiłek fizyczny taki jak np. wejście po schodach na 2-gie piętro nie sprawia Ci trudności, to znak, że bez problemu możesz wznowić aktywność seksualną.

 

Na początku, tuż po wznowieniu aktywności seksualnej, unikaj pozycji, które powodują dyskomfort lub duszność, rozpocznij współżycie łagodnie i stopniowo zwiększaj intensywność.

 

Jeżeli w trakcie współżycia płciowego odczuwasz dyskomfort w klatce piersiowej lub zbyt duże zmęczenie, skontaktuj się z kardiologiem lub lekarzem rodzinnym.

 

Niektóre przepisane leki (np. betablokery) mogą powodować problemy z potencją. Jeżeli wystąpi u Ciebie taka sytuacja poinformuj o tym lekarza, który rozważy zmianę leku na inny. Podobny, negatywny wpływ na potencję mogą powodować również stres i lęk występujące po przebytym zawale – jest to często sytuacja przejściowa, ale zawsze warto poinformować o tym lekarza.

 

Pamiętaj aby unikać jednoczesnego stosowania nitrogliceryny i niektórych leków stosowanych w leczeniu impotencji – zawsze przedyskutuj ten temat ze swoim lekarzem.

 

Bardzo skuteczne sposoby na poprawę funkcji seksualnych obejmują zmiany trybu życia, w tym: ćwiczenia fizyczne, poprawę odżywiania, kontrolę masy ciała i zaprzestanie palenia tytoniu.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity