function custom_facebook_pixel() { if (is_page('kariera') || is_single('kariera')) { ?> Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
Czy muszę stosować leki w chorobie wieńcowej i po zawale serca?

Czy muszę stosować leki w chorobie wieńcowej i po zawale serca?

U chorych z chorobą wieńcową i po zawale serca, niezależnie od zastosowanego leczenia zabiegowego, każdy pacjent otrzymuje zestaw leków, z których każdy pełni swoją unikalną i uzupełniającą role w stosunku do innych, tzn. każdy przepisany lek jest ważny!

 

Istotne jest aby przyjmować wszystkie leki systematycznie, o tej samej porze i zgodnie z pisemnymi zaleceniami lekarza; niewskazane jest przerywanie ich stosowania tłumacząc to dobrym samopoczuciem; tylko w ten sposób można odnieść maksymalne korzyści z leczenia farmakologicznego.

 

Być może część przepisanych leków trzeba będzie stosować do końca życia, aczkolwiek z czasem ich liczba i dawka może ulec zmianie – to określi lekarz na wizytach kontrolnych.

 

Co powinienem zrobić kiedy zapomnę przyjąć leku?

 

Jeżeli zapomniałeś przyjąć leku (leków) o stałej porze, powinieneś zrobić to możliwie jak najszybciej.

 

  • Jeżeli przypomnisz sobie o lekach dopiero na następny dzień, powinieneś pominąć te dawki, które zapomniałeś dnia poprzedniego, aby uniknąć ich przedawkowania.
  • Jeżeli przypomnisz sobie o lekach o innej porze dnia, upewnij się czy przyjęcie bieżących leków wraz z zapomnianymi nie spowoduje zbyt dużego obniżenia ciśnienia tętniczego lub tętna; warto wówczas zmierzyć te wartości.

Realizujemy świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Copyright ©2020 All rights reserved | Created by nFinity