Powraca cykl Serce Kocha Sport – zapraszamy do oglądania nowego odcinka

Lato to doskonała okazja do tego, by zadbać o swoje zdrowie poprzez większą aktywność fizyczną. Wystarczą drobne nawet zmiany w codziennych nawykach, aby znacząco poprawić swoją kondycję – zachęcamy do tego naszą akcją “Serce Kocha Sport”, która powraca w kolejnej odsłonie!

 

Celem inicjatywy jest promowanie aktywności fizycznej, odpowiedniej do naszych możliwości i naszego stanu zdrowia, na przykładzie pracowników Grupa American Heart of Poland!

 

W najnowszym odcinku cyklu Serce Kocha Sport o swoich aktywnościach sportowych mówi dr hab. n. med. prof. Akademii Śląskiej Przemysław Nowakowski  – ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Chrzanowie, Grupa American Heart of Poland, który dzieli się swoją wiedzą na temat tego, jaka aktywność fizyczna u osób z chorobami sercowo-naczyniowymi. W filmie usłyszymy m.in. o tym, jakie znaczenie dla utrzymania zdrowego układu naczyń krwionośnych ma nordic walking. Poznamy również pasję prof. Nowakowskiego – jazdę na rowerze górskim!

 

Znaczenie aktywności fizycznej jest kluczowe w ramach profilaktyki pierwotnej i wtórnej chorób cywilizacyjnych. Zachęcamy wszystkich do regularnych ćwiczeń, odpowiednich do stanu zdrowia. Edukację w tym zakresie prowadzimy także w ramach otwartych i bezpłatnych spotkań Klubu Pacjenta, prowadzonych przez Fundacja “Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland w całym kraju.