Podbeskidzkie Warsztaty Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych

2 czerwca mamy przyjemność zaprosić do udziału w drugiej już edycji Podbeskidzkich Warsztatów Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych. Jest to przedsięwzięcie współrealizowane z Beskidzką Izbą Lekarską, Beskidzkim Centrum Onkologii, Górnośląskim Centrum Medycznym – Szpitalem w Ochojcu oraz Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach. Jego główny cel stanowi dzielenie się wiedzą i doświadczeniami specjalistów z branży medycznej. Tematem przewodnim czerwcowych warsztatów będą zagadnienia z zakresu podstawowej echokardiografii przezklatkowej i radiologicznej diagnostyki nieinwazyjnej w chorobach serca i naczyń.

 

W ramach spotkania swoje wykłady wygłoszą wyjątkowi specjaliści zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób serca – kardiolodzy, kardiochirurdzy i radiolodzy. Znajdą się wśród nich m.in.: dr n. med. Piotr Pysz, dr n. med. Iwona Szkróbka, lek. med. Justyna Jankowska-Sanetra, prof. dr hab. n. med.  Maciej Haberka, prof. dr hab. n. med. Katarzyna Gruszczyńska, dr n. med. Anna Błach, dr n. med. Klaudiusz Komor, dr n. med. Ewa Szczerba oraz prof. dr hab. n. med. Piotr Buszman. Pomysłodawcą i inicjatorem samego spotkania jest natomiast wybitny prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski – kardiolog, ordynator Oddziału Kardiologii, kierownik Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku-Białej, Polsko-Amerykańskich Klinik Serca – American Heart of Poland oraz dyrektor generalny Centrum Badawczo-Rozwojowego American Heart of Poland.

 

Podstawy echokardiografii przezklatkowej zainteresują lekarzy każdej specjalizacji oraz rezydentów, natomiast radiologiczna diagnostyka nieinwazyjna w chorobach serca i naczyń adresowana jest do kardiologów, radiologów oraz internistów. Konferencje kardiologiczne są nie tylko platformą wymiany poglądów, ale integrują społeczność medyczną oraz kształtują przyszłość medycyny. Zdobyta podczas konferencji wiedza może poprawić jakość leczenia, a także jego skuteczność.

Oprócz prelekcji i wymiany doświadczeń program Warsztatów obejmuje też część praktyczną poświęconą UKG, która będzie się koncentrować na doskonaleniu u uczestników praktycznych umiejętności zastosowania technik wykorzystywanych w diagnostyce i terapii schorzeń sercowo-naczyniowych.

 

Warsztaty będą się odbywać w Beskidzkiej Izbie Lekarskiej w Bielsku Białej. Partnerami wydarzenia są Siemens, mTree Medical Solutions sp. z o.o. oraz SMT Polonia sp. z o.o.

 

Pobierz program warsztatów tutaj.