Oficjalne otwarcie oddziału kardiologii inwazyjnej w Wieluniu!

Od 1 marca, Grupa American Heart of Poland rozpoczęła świadczenie usług kardiologicznych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (SP ZOZ) w Wieluniu. Działania i plany oddziału przedstawione zostały podczas konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Zarządu Grupy American Heart of Poland, Dyrekcji Szpitala w Wieluniu, władz samorządowych oraz mediów.

 

Marek Kieler, starosta wieluński, mówił, iż to historyczna chwila, na którą czekali mieszkańcy kilku powiatów. „W powiecie wieluńskim nigdy nie było oddziału kardiologii inwazyjnej, a dzięki współpracy z Grupą obejmiemy opieką kardiologiczną 300 tys. mieszkańców, zapewniając dostęp do wysokiej klasy procedur kardiologicznych, w ramach kontraktu z NFZ”. Starosta podkreślił, że to wielki powód do dumy.

 

Dr n. med. Paweł Kaźmierczak, członek Zarządu i dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland wyjaśnił, iż Grupa prowadzi od 21 lat skuteczny i sprawdzony model leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych w ponad dwudziestu lokalizacjach w całym kraju, w ściślej współpracy z NFZ.  „Na nowym oddziale będą udzielane świadczenia w zakresie szeroko rozumianej kardiologii inwazyjnej. Pomoc otrzymają pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca. Oddział będzie świadczyć 24-godzinny dyżur hemodynamiczny, co jest niezwykle istotne dla pacjentów z zawałem mięśnia sercowego”.

 

Głos zabrał Marcin Bruszewski, członek Zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Grupy American Heart of Poland, który podziękował za owocne działania już na samym początku współpracy. „Samodzielne utworzenie oddziału kardiologicznego to jeden z projektów, który udało się zrealizować w bardzo krótkim czasie. Przed nami kolejne inwestycje w rozwój oddziału – będziemy modernizować sale dla pacjentów, powstanie kolejna pracownia hemodynamiki”.

 

Andrzej Wnęk, ordynator oddziału Centrum Sercowo-Naczyniowego, Grupa American Heart of Poland zaznaczył, że za każdy sukces w leczeniu odpowiadają ludzie. „Pacjentom zapewniamy opiekę medyczną prowadzoną przez doświadczony zespół specjalistów, dla których leczenie jest pasją. Oddział dysponuje niezbędnym sprzętem, w szczególności takim jak USG czy angiograf. W ramach oddziału znajduje się Izba Przyjęć, Pododdział Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Pracownia Hemodynamiki, Pracownia Elektrofizjologii”.

 

Dyrektor szpitala w Wieluniu, Anna Freus zapewniła, że jest otwarta na kolejne inwestycje i podziękowała za wspólną inicjatywę, dzięki której mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

 

Oddział o powierzchni 750 metrów kwadratowych, który dysponuje 11 łóżkami, w tym pięcioma na Pododdziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej poszerzył sieć placówek zarządzanych przez Grupę w całej Polsce.

 

Zarządzanie projektem inwestycji na oddziale kardiologii w Wieluniu realizowała firma G2J Consulting.