Nauki medyczne – czy warto?

2 oraz 3 listopada prof. dr hab. Krzysztof Milewski, ordynator Oddziału Kardiologicznego w Bielsku-Białej, Grupa American Heart of Poland odwiedził I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej, III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Katowicach oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach w celu doskonalenia wiedzy licealistów z zakresu medycyny.

 

Profesor podczas spotkania z uczniami wygłosił wykład pt. Nauki medyczne – czy warto? Opowiadał o naukach medycznych, współpracy interdyscyplinarnej, przedstawił różne zawody o profilu medycznym: lekarz, pielęgniarka, inżynier biomedyczny, weterynarz, mówił również o architekturze, która w tworzeniu sal zabiegowych ma istotne znaczenie.

 

Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć jak nowoczesne technologie zmieniły medycynę w ostatnich dekadach, a wybitni wizjonerzy poprawili jakość leczenia pacjentów. Profesor zachęcał uczniów do podążania za pasjami. Spotkanie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem.

 

Zajęcia z profesorem odbędą się jeszcze w 3 liceach. Wykłady były pierwszym etapem dalszej współpracy z licealistami. W szkołach zostanie przeprowadzony konkurs z wiedzy kardiologicznej, a dwie najlepsze osoby wezmą udział w warsztatach medycznych, które odbędą 30.11 i 1.12 w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku-Białej, Grupa American Heart of Poland.