Na oddziałach w Bielsku-Białej odbyły się kardiologiczne warsztaty dla licealistów

Po raz kolejny, mieliśmy przyjemność zapewnić licealistom wyjątkowe możliwości poznawania tajników medycyny i rozwijania ich pasji. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat medycyny, gdzie mogli zgłębiać wiedzę z tego zakresu, brać udział w praktycznych warsztatach np. kurs szycia chirurgicznego prowadzony przez dr. n. med. Krzysztofa Sanetry, kurs pierwszej pomocy medycznej. Ponadto zwiedzili sale operacyjne i przekonali się, jak wyglądają prawdziwe zabiegi kardiochirurgiczne.

 

Swoje medyczne zainteresowania rozwijali pod czujnym okiem autora warsztatów, prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Milewskiego oraz ekspertów z PAKS. W spotkaniu uczestniczyła również Ewa Szymanek, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, Urząd Miasta Bielsko-Biała, która podkreśliła ogromne znaczenie dla naszego regionu kształcenia przyszłych talentów w branży medycznej.

 

Dziękujemy prof. dr. hab. n. med. Krzysztofowi Milewskiemu za tak cenną inicjatywę. Profesor przekazuje młodym ludziom nie tylko umiejętności, ale także wartości związane z etyką i troską o zdrowie pacjentów. To właśnie m.in. tego typu projekty kształtują przyszłe pokolenie lekarzy.