Kompleksowa modernizacja Oddziału Kardiologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, Grupa American Heart of Poland

Dodatkowe sale dla pacjentów, nowoczesny sprzęt medyczny i zwiększona liczba łóżek – to niektóre z wprowadzonych modyfikacji mieleckiego Oddziału Kardiologii, dzięki którym wzrasta jakość leczenia oraz komfort pacjentów. Niezwykle istotnym etapem modernizacji były komfortowe sale dla chorych, którzy wymagają stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych. Dzięki temu Oddział zyskał większe możliwości specjalistycznej opieki nad pacjentami w najcięższym stanie. Leczenie na Oddziale Kardiologicznym w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu realizowane jest w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Grupa American Heart of Poland – zgodnie z wcześniejszym porozumieniem, zawartym 30 czerwca br. ze Szpitalem Specjalistycznym w Mielcu – z początkiem roku 2023 oddaje do dyspozycji Oddział Kardiologii po kompleksowym przygotowaniu przestrzeni do rozszerzonej działalności. Inwestycje objęły również zakup nowoczesnego sprzętu. Grupa American Heart of Poland zawarła umowę najmu powierzchni blisko 670 m2 na piątym piętrze Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

 

– Pomieszczenia przeszły generalny remont, w celu przystosowania ich do wymagań pełnoprofilowego Oddziału Kardiologii. Na tej powierzchni zlokalizowany jest nowy Oddział Kardiologii, z salami chorych o łącznej liczbie 15 łóżek, gdzie będzie prowadzona pełna diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia, Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, który mieści 9 w pełni monitorowanych stanowisk intensywnego nadzoru oraz Pracownia Hemodynamiki z zainstalowanym nowym angiografem Siemens Artis, w której wykonywane będą zabiegi kardiologii inwazyjnej – informuje Marcin Bruszewski, członek zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Grupy American Heart of Poland.

 

Dzięki modernizacji zwiększona została również liczba łóżek w Intensywnym Nadzorze Kardiologicznym, gdzie przebywają pacjenci w ciężkim stanie, często zagrożenia życia.

 

– Kardiologia zyska dodatkowe 4 stanowiska intensywnego nadzoru, co pozwoli na leczenie głównie pacjentów z zawałem serca, ale także pacjentów z niewydolnością serca, którzy wymagają leczenia w warunkach wzmożonego nadzoru.  Daje to możliwość specjalistycznej opieki nad chorymi w cięższym stanie – mówił dr n. med. Paweł Kaźmierczak, członek zarządu, dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland.

 

W pierwszych dniach stycznia 2023 r. na te powierzchnie zostanie przeniesiony Oddział Kardiologii, który obecnie mieści się na pierwszym piętrze, a następnie zostanie przeniesiony Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, który znajduje się na parterze.

 

– Taka reorganizacja spowoduje, że cała opieka nad pacjentami z chorobami układu krążenia odbywać się będzie na jednej kondygnacji, co znacznie poprawi komfort pobytu pacjentów. Warto dodać, że wszystkie sale chorych posiadają własne węzły sanitarne – dodał Marcin Bruszewski, członek zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Grupy American Heart of Poland.

 

Jak powiedział podczas uroczystości otwarcia oddziału Stanisław Lończak, Starosta Mielecki – niezwykle ważne jest to, że szpital zyskał kompleksowo wyremontowany oddział kardiologii zarówno inwazyjnej, jak i nieinwazyjnej. Jako Starostwu bardzo nam na tym zależało ze względu na dobro i bezpieczeństwo pacjentów trafiających do szpitala – podkreślił Starosta.

 

–  Z perspektywy pacjenta mówimy po prostu o rozwoju kardiologii we współpracy z mieleckim Szpitalem. Bardzo dużą wagę przykładamy do rehabilitacji po zawale serca (KOS-zawał) oraz działań nakierowanych na profilaktykę i edukację zdrowotną. Od wielu lat skutecznie ratujemy pacjentów po zawale mięśnia sercowego w ponad 20 ośrodkach medycznych w całej Polsce. Mamy doświadczenie w koordynacji opieki nad pacjentem z chorobami sercowo-naczyniowymi oraz wypracowane procedury postępowania, dzięki czemu osiągamy dobre wyniki w zakresie redukcji śmiertelności wewnątrzszpitalnej, miesięcznej oraz rocznej w zawale serca – wyjaśnił dr n. med. Paweł Kaźmierczak, członek zarządu, dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland.

 

 

Grupa American Heart of Poland w ramach edukacji i profilaktyki chorób cywilizacyjnych planuje zorganizowanie Klubu Pacjenta – czyli cyklu bezpłatnych spotkań dla pacjentów, którzy mają problemy kardiologiczne lub też chcieliby po prostu zgłębić temat profilaktyki. Klub Pacjenta ma być platformą do rozmowy i dzielenia się z pacjentami wiedzą na temat tego w jaki sposób nawet drobnymi zmianami w swoim codziennym życiu mogą znacząco poprawić swój stan zdrowia. Pierwsze spotkanie Klubu planowane jest już w styczniu 2023 r.

 

Oddział Kardiologiczny Szpitala w Mielcu jest jednym z 24 ośrodków medycznych w kraju, zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland.  Grupa American Heart of Poland zapewnia ponad 220 tysiącom pacjentów rocznie kompleksową, ciągłą, wielospecjalistyczną i nowoczesną opiekę medyczną, integrującą edukację zdrowotną, profilaktykę, diagnostykę, leczenie oraz rehabilitację. Wspiera pacjentów cierpiących na choroby cywilizacyjne, w szczególności pacjentów z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca. Grupa jest obecnie liderem na rynku usług sercowo-naczyniowych, zapewniając dostęp na terenie całego kraju do najwyższej klasy procedur medycznych, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Do Grupy obok Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, należą również szpitale wielospecjalistyczne (w Katowicach i Drawsku Pomorskim), laboratoria, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.