dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec, dyrektor ds. farmacji American Heart of Poland weźmie udział w 6. Edycji Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych

Z satysfakcją informujemy, iż dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec, dyrektor ds. farmacji Grupy American Heart of Poland została zakwalifikowana do 6. Edycji Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych dla polskich farmaceutów. To szczególne osiągnięcie, ponieważ do programu zostało zakwalifikowanych tylko czterech farmaceutów z całej Polski. Dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec specjalizuje się w farmacji szpitalnej.

 

Program jest organizowany przez Naczelną Izbę Aptekarską w Warszawie we współpracy z Sociedad Española de Farmacia Hospitalaria – jedną z najbardziej reprezentatywnych organizacji farmaceutów szpitalnych w Hiszpanii.

 

 

To oznacza, iż dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec odbędzie staż w hiszpańskim szpitalu uniwersyteckim na Majorce, pod okiem doświadczonych specjalistów farmacji szpitalnej i klinicznej. To możliwość poszerzenia wiedzy w sektorach ochrony zdrowia, które w Polsce wymagają zdecydowanego ulepszenia. Uczestniczyć będzie w pracy zespołu hiszpańskich farmaceutów. Tematyka stażu zawiera m.in. konsultacje z pacjentem ambulatoryjnym w aptece szpitalnej i na oddziale. Farmaceuci zdobywają również wiedzę z zastosowania nowych technologii, które zwiększają bezpieczeństwo pacjenta i automatyzację procesów dystrybucji. Program dostarcza zarówno merytoryczną, jak i praktyczną wiedzę.

 

 

– Moją ścieżkę zawodową na stanowisku farmaceuty szpitalnego rozpoczęłam w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Bielsku-Białej Grupy American Heart of Poland, placówce ze słynną w Polsce kardiochirurgią. To właśnie praca w aptece szpitalnej stała się obszarem, w którym chce się sukcesywnie realizować. Jako dyrektor ds. farmacji Grupy, odpowiadam za wdrażanie procedur akredytacyjnych, biorę czynny udział w Komitecie Terapeutycznym, analizuję szpitalną listę leków pod kątem ekonomicznym oraz najnowszych standardów kardiologicznych. American Heart of Poland dynamicznie rozwija działalność w segmencie szpitali wieloprofilowych, dlatego moim celem jest rozwój roli farmaceuty szpitalnego na oddziale. Będę mogła to realizować m.in. dzięki uczestniczeniu w tak prestiżowym stażu – mówi dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec.

 

 

Rola opieki farmaceutycznej, współpraca pomiędzy farmaceutą a lekarzem to niektóre z obszarów, które stanowią o jej przyszłości, a w poszczególnych krajach europejskich są już codziennością.