Grupa American Heart of Poland kontynuuje opiekę kardiologiczną nad Pacjentami w Mielcu

Dzięki porozumieniu ponad podziałami, oddział nie tylko pozostanie, ale również zostanie powiększony o kolejne łóżka. Za przyjęciem uchwały głosowało 13 radnych. Nikt nie był przeciwny. To oznacza, że opieka kardiologiczna nad Pacjentami w mieleckim szpitalu nadal będzie zabezpieczona.

 

W ramach umowy zaplanowano m.in. poszerzenie zakresu świadczonych usług medycznych – będzie to nie tylko kardiologia inwazyjna, ale także nieinwazyjna. Na oddziale prowadzone będzie leczenie niewydolności serca, a także będą wykonywane wysokospecjalistyczne zabiegi kardiologiczne. W przyszłości leczone będą tu również udary mózgu metodą trombektomii mechanicznej.  Do końca roku do użytku zostanie oddana także druga nowoczesna sala zabiegowa, która będzie służyć również pacjentom innych oddziałów szpitala.

 

Wszystkie świadczenia na oddziale oraz w poradni są nieodpłatne dla chorych i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

„Cieszymy się, że wygrał interes Pacjenta” – mówi Adam Szlachta – Prezes Zarządu Grupy American Heart of Poland, który z uznaniem przyjął wiadomość, że Rada Powiatu postawiła na dobrą współpracę dla dobra chorego, który zyska na tym nowoczesną, profesjonalną i skoordynowaną opiekę medyczną.

 

Oddział kardiologiczny Szpitala w Mielcu jest jednym z 24 ośrodków medycznych w kraju, zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland.