Dzień Farmaceuty!

Farmaceuci pracujący w Grupie American Heart of Poland poza codzienną pracą w Aptekach Szpitalnych oraz Działach Farmacji Szpitalnej tj. nadzorowanie prawidłowej gospodarki produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, specjalistycznym sprzętem do implantacji, udziałem w współtworzeniu mutlidyscyplinarych zespołów ds. antybiotykoterapii, farmakoterapii, zakażeń, jakości, komitetów terapeutycznych czy analizą racjonalnej farmakoterapii również zakresie farmakoekonomiki angażują się dodatkowo w inicjatywy Fundacji z Sercem do Pacjenta Grupy American Heart of Poland.

Początkiem tej aktywności był pomysł Dyrektora Medycznego/ Członka Zarządu dr n. med. Pawła Kaźmierczaka na udział farmacji w Grupie AHP w Centralnym Klubie Pacjenta w Katowicach, który był wstępem do naszych dodatkowych działań, podkreśla Dyrektor ds. Farmacji dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec.

 

W bieżącym roku wykłady na Klubach Pacjenta były prowadzone przez farmaceutów z Grupy AHP: w Drawsku Pomorskim dr n.farm. Dominika Zajdel Farmaceuta w Aptece Szpitalnej w Drawsku Pomorskim, w Zgierzu oraz Wieluniu mgr farm. Przemysław Bartoszewski Kierownik Działu Farmacji w Wieluniu, w Bielsku-Białej oraz Kędzierzynie-Koźlu mgr farm. Magdalena Nowak Kierownik Apteki Szpitalnej w Bielsku-Białej, w Suwałkach mgr farm. Ewelina Dobkowska Kierownik Działu Farmacji w Suwałkach oraz w Otwocku mgr farm. Anna Mękicka Kierownik Działu Farmacji w Józefowie, w Gnieźnie dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec Dyrektor ds. farmacji.

Dodatkowo podczas Klubów Pacjenta w Pile, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Gnieźnie, Zgierzu, Sztumie, Bielsku-Białej, Suwałkach, Drawsku Pomorskim, Rzeszowie, Mielcu duże grono farmaceutów prowadziło przeglądy lekowe, poprawiając tym samym bezpieczeństwo lekowe pacjentów. Podczas bezpośredniej rozmowy z pacjentem farmaceuta kontroluje zestaw produktów leczniczych pod kątem interakcji lekowych, sprawdza sposób dawkowania i przechowywania leków, analizuje przyjmowane preparaty ziołowe i suplementy diety mogące wchodzić w interakcje z przyjmowanymi lekami.

 

Z okazji Dnia Farmaceuty składam Wam najserdeczniejsze życzenia. Każdego dnia troszczycie się o zdrowie pacjentów, otaczając ich profesjonalną opieką oraz dbając o to, by mieli dostęp do nowoczesnych i bezpiecznych terapii. W tym szczególnym dniu życzę Wam pracy w miłej atmosferze, wszelkiej pomyślności osobistej oraz stabilizacji zawodowej i wytrwałości w codziennej pracy, a także satysfakcji z wykonywania jakże trudnego i odpowiedzialnego zawodu – życzy dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec.

Wszystkim Wam dziękujemy za nieoceniony wkład pracy oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych – dodaje mgr farm. Magdalena Nikiel-Budny