Centrum Kardiologii to już 18 placówka Grupy American Heart of Poland, która realizuje program KOS-zawał

25 października, odbyła się konferencja prasowa pt. „Od diagnozy przez hospitalizację i rehabilitację do pełni zdrowia w ramach kontraktu z NFZ”. Ten model to najbardziej innowacyjne podejście do leczenia ostrych zespołów wieńcowych i rehabilitacji kardiologicznej w Europie. Podczas spotkania zostały przedstawione cele i zasady programu KOS-zawał.

 

Od wielu lat skutecznie ratujemy pacjentów po zawale mięśnia sercowego w ponad 20 ośrodkach medycznych w całej Polsce. Program KOS-zawał przynosi znacząco zmniejsza ogólną śmiertelność pacjentów po zawale mięśnia sercowego, ułatwia powrót do codziennej aktywności i co istotne – zmniejsza ryzyko kolejnego incydentu sercowo-naczyniowego – wyjaśnił dr n. med. Paweł Kaźmierczak, dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland.

 

W Centrum Kardiologii, w ramach programu KOS-zawał pacjent kardiologiczny opuszczając szpital ma już wyznaczony termin pierwszej wizyty koordynująco-kontrolnej. Podczas wizyty wykonujemy badanie EKG serca i zlecone badania laboratoryjne. Pacjent dzięki programowi KOS-zawał ma wyznaczony zarówno plan, jak i miejsce rehabilitacji, która daje największą szansę na powrót do pełnej sprawności. Kompleksowość takiej opieki jest nie do przecenienia – mówił doktor Arkadiusz Rak, kardiolog, ordynator Oddziału Kardiologii w Centrum Kardiologii.

 

To dobra wiadomość dla lokalnej społeczności, jeżeli ktoś będzie miał problemy kardiologiczne, otrzyma pomoc na najwyższym poziomie w Centrum Kardiologii. Daje to absolutne poczucie bezpieczeństwa, ponieważ chory otrzyma tu nie tylko pomoc medyczną, ale także ogromną dawkę wiedzy, co należy zrobić, żeby nie doszło do kolejnego incydentu kardiologicznego – dodał prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, konsultant w dziedzinie zdrowia publicznego.

 

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawicieli placówki Centrum Kardiologii Grupa American Heart of Poland, dr n. med. Paweł Kaźmierczak – dyrektor medyczny Grupy, doktor Arkadiusz Rak – kardiolog, ordynator Oddziału Kardiologii Centrum Kardiologii, prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, konsultant w dziedzinie zdrowia publicznego, władze samorządowe: Paweł Walo – wiceprezydent Otwocka, Marek Banaszek – burmistrz Józefowa oraz Rafał Skwiot ze Starostwa Powiatowego w Otwocku oraz media za pośrednictwem, których przekazujemy wiedzę szerokiej społeczności.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YpcSwbMk-Hs