Beskidzka Akademia Kardiologii i Innowacji Medycznych Besdkard – wyjątkowe wydarzenie dla branży medycznej i naukowej!

9-10 listopada Grupa American Heart of Poland zaprasza do udziału w Beskidzkiej Akademii Kardiologii i Innowacji Medycznych BesdKard w Bielsku-Białej. W agendzie spotkania znajdą się liczne sesje naukowe, warsztaty praktyczne oraz pokazy innowacyjnych rozwiązań z zakresu medycyny. Będzie to pierwsza edycja tego przedsięwzięcia, którego celem jest stworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń lekarzy, pielęgniarek, menagerów zdrowia, inżynierów, naukowców.

 

Sesje naukowe, z udziałem wybitnych przedstawicieli branży medycznej, będą dotyczyć takich tematów jak np. gorące tematy w kardiologii, badania kliniczne w medycynie sercowo- naczyniowej, diagnostyka obrazowa serca i naczyń, małoinwazyjne leczenie wad strukturalnych, chirurgia naczyniowa. Komitet Dyrekcji Konferencji tworzą specjaliści w dziedzinie medycyny, jak prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski, prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Buszman, dr n. med. Klaudiusz Komor.

 

Istotny element w agendzie spotkania będą zajmować warsztaty praktyczne i pokazy innowacji. Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach z zakresu echokardiografii przezprzełykowej, diagnostyki obrazowej i czynnościowej choroby wieńcowej oraz obrazowania serca i tętnic wieńcowych w oparciu o TK dla kardiologów.

 

Ideą organizatorów jest zwrócenie uwagi na interdyscyplinarność wielu zagadnień współczesnej medycyny, stąd też w agendzie wykładów nie zabraknie też takich tematów jak np. rola wysiłku fizycznego w kardiologii czy problemy interdyscyplinarne kardiologów i lekarzy rodzinnych w codziennej praktyce ambulatoryjnej.

 

Wyróżniającym elementem Konferencji będzie wspólna sesja inżynierów biomedycznych na temat innowacji medycznych z udziałem gościa specjalnego, podczas której poruszone zostaną zagadnienia związane z obrazowaniem CT w kardiologii ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji, medycyną transplantacyjną i przyszłością robotyki w procedurach medycznych.

 

Wydarzenie jest bezpłatne – aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie www.besdkard.com, gdzie można znaleźć też szczegółowe informacje na temat konferencji i jej programu. Zapraszamy!