American Heart of Poland S.A przyjmuje pierwszych uchodźców z Ukrainy

Do Uzdrowiska Ustroń przyjeżdżają pierwsi uchodźcy z Ukrainy. W ośrodku schronienie znajdzie ok. 100 rodzin. Do przyjmowania naszych sąsiadów, uciekających przed wojną, przygotowują się także inne placówki z Grupy American Heart of Poland S.A., prowadzącej sieć szpitali kardiologicznych oraz uzdrowisk.

 

American Heart of Poland S.A. koordynuje swoją pomoc z przedstawicielami władz wojewódzkich oraz samorządowych. Chodzi przede wszystkim o to, by reagować na bieżące potrzeby, a pomoc trafiała do najbardziej potrzebujących. – Jesteśmy w stałym kontakcie z burmistrzem miasta Ustroń oraz starostą powiatu cieszyńskiego.  Zapewniamy uchodźcom z Ukrainy nie tylko bezpieczne schronienie w naszym Uzdrowisku, ale także jesteśmy gotowi przygotowywać posiłki dla kilkuset Ukraińców, którzy będą zlokalizowani w innych ośrodkach – mówi Prezes Zarządu Uzdrowiska Wojciech Budzowski.

 

Konwój samochodów na granicę wyruszył z Ustronia w niedzielę (27.02.2022r.) po południu. Auta zostały po brzegi wypełnione ciepłą odzieżą, suchym prowiantem, artykułami higienicznymi oraz kocami, śpiworami i namiotami. – Na miejscu otworzymy punkt informacyjno-koordynacyjny, w którym każdy zainteresowany będzie mógł się dowiedzieć, jakiej pomocy jesteśmy w stanie mu udzielić. Będziemy m.in. rozdawali ulotki informacyjne po polsku i ukraińsku. Planujemy zabrać spod granicy chętnych do przyjazdu do Uzdrowiska Ustroń – dodaje Prezes Zarządu Adam Szlachta.

 

Osoby, które trafią do Uzdrowiska Ustroń mogą liczyć na opiekę medyczną oraz pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności. Ci, którzy zdecydują się zostać w Polsce mogą liczyć na pomoc w asymilacji i znalezieniu pracy.

 

W niedzielę (27.02.2022r.) została uruchomiona specjalna infolinia (+48 885 805 073) w języku ukraińskim, pod którą będzie koordynowana pomoc dla sąsiadów uciekających przed wojną. Infolinia będzie działać w godz. 8.00-20.00, a w razie potrzeby całą dobę.

 

Dodatkowo można kontaktować się za pomocą adresu e-mail: [email protected]

 

Pobierz materiały dla uchodźców w języku polskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

 

Pobierz materiały dla uchodźców w języku ukraińskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.