American Heart of Poland S.A. pomaga Ukrainie

Kilkaset miejsc dla uchodźców z Ukrainy udostępnia w swoich ośrodkach American Heart of Poland S.A.  (AHP) Uchodźcy zza wschodniej granicy Polski mogą liczyć na wyżywienie i transport. AHP uruchomiło także infolinię w języku ukraińskim i polskim.  

 

Ponad 100 rodzin znajdzie schronienie w Uzdrowisku Ustroń (woj. śląskie). Kolejne miejsca udostępniane są w innych ośrodkach, znajdujących się w województwie łódzkim i świętokrzyskim. AHP swoje działania koordynuje z przedstawicielami władz wojewódzkich i samorządowych. – Zdajemy sobie sprawę z tragicznej sytuacji, w jakiej znajduje się wiele ukraińskich rodzin. Solidaryzujemy się z nimi i oferujemy im pomoc. Podejmowane przez nas działania mają charakter wielowymiarowy. Na bieżąco monitorujemy sytuację i się do niej dostosowujemy – mówi Prezes Zarządu Adam Szlachta.

 

W niedzielę (27.02.2022r.) została uruchomiona specjalna infolinia (+48 885 805 073) w języku ukraińskim, pod którą będzie koordynowana pomoc dla sąsiadów uciekających przed wojną. Infolinia będzie działać w godz. 8.00-20.00, a w razie potrzeby całą dobę.

 

Pobierz materiały dla uchodźców w języku polskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

 

Pobierz materiały dla uchodźców w języku ukraińskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

 

Wszelkie informacje dotyczące pomocy będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.ahop.pl